کدخبر: 1093 چهارشنبه، 05 آبان 1400 - 15:17 1093 پرینت خبر
اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

رفع مشکل زمین برای مسکن جوانان بومی روستاها یک ضرورت است

image

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : مشکل جوانان بومی روستاها برای تأمین زمین مورد نیاز ساخت مسکن با حفظ حساسیت‌های تغییر کاربری باید برطرف شود.

به گزارش روشنای راه، اکبر نیکزاد در سفر از پیش اعلام نشده به بابل برای بازدید از طرح‌های هادی بخش مرکزی این شهرستان در منطقه بیشه‌سر اظهار کرد: امروز یکی از مشکلات مهم جوانان بومی برای ماندن در روستاها مشکل تأمین زمین برای ساخت مسکن است که با انجام هماهنگی های لازم این زمینه مشکل باید برطرف شود .

وی افزود: همه ما با تغییر کاربری بی‌ضابطه مخالف هستیم، اما امروز شاهدیم این مساله برای جوانان بومی آزاردهنده شده است.

نیکزاد تصریح کرد : جوان بومی روستا علاقه مند است در روستای خودش به کار و تولید مشغول باشد ، پس لازم است مورد حمایت قرار بگیرد و مشکل کاربری زمین آنها برای ساخت مسکن برطرف شود .

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت :  ما به خوبی با حساسیت های تغییر بی رویه کاربری اراضی آشنایی داریم و موافق از بین رفتن بی ضابطه زمین های باغی و کشاورزی هم نیستیم. اما روستا باید در مسیر تولید پایدار گام بردارد و در این مسیر رفع مشکل جوانان بومی هم یک ضرورت جدی است .

 وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی از روستاها ظرفیت احداث ساختمان چند طبقه را هم دارند که این امر نیز باید جدی گرفته شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر یک روزه خود به بابل از چند روستای بخش های  لاله آباد، مرکزی و بابلکنار بازدید خواهد کرد. قرار است برخی مشکلات عمرانی و زیرساختی ساکنان روستاهای این مناطق با حضور نیکزاد بررسی شود.

شهرستان ۵۳۵ هزار نفری بابل داری ۶ بخش و هفت شهر است که نیمی از این جمعیت در روستاها زندگی می کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز