کدخبر: 1087 سه‌شنبه، 04 آبان 1400 - 13:56 1087 پرینت خبر

عباس دادخواه، سکاندار شهر آبیک شد

image

آیین معارفه دکتر عباس دادخواه شهردار آبیک با حضور حجت الاسلام حسینی امام‌جمعه شهر، اعضای شورای اسلامي شهر، معاون‌استاندار قزوین،محمدبیگی نماینده مردم شهرستان،مسوولان ادارات،امام جمعه موقت شهرستان،ریاست دادگستری، فرماندار آبیک و همچنین دادستان شهرستان،فرمانده انتظامی و دیگر مسوولان شهری و استانی در فرهنگسرای باران این شهر برگزار شد.

به گزارش روشنای راه، در این آیین از زحمات شهردار سابق این شهرداری و همچنین سرپرست شهرداری تقدیر و دکتر دادخواه شهردار جدید مورد معارفه قرار گرفت.

دکتر دادخواه شهردار آبیک در این آیین ضمن تبریک حلول ماه ربیع و همچنین ضمن تشکر از حضور تمامی مسوولان، مردم، خانواده شهداو ... در این مراسم گفت: از اعضای شورای شهر که به بنده اطمینان و اعتماد کردند و سکان شهر را به بنده سپردند تشکر می کنم.

شهردار آبیک اظهار کرد:امروز شورای ۷ نفره را ۸ نفره قلمداد کنید چرا که روزهای پیش رو روزهایی همراه با کار و تعامل و در جهت خدمت هر چه بیشتر به شهروندان است و با تعامل و همفکری پیش می رویم و آنچه که مردم آبیک نیاز دارند را دست به دست هم فراهم خواهیم آورد.

وی بیان کرد: با تعامل و همکاری که در مجموعه شهرستان و استان از تمام توانمندی ها و پتانسیل ها وجود دارد استفاده کنیم و آنچه مورد توجه خداوند و شهروندان است انجام شود.

وی ضمن تشکر از نماینده مردم و دیگر مسوولان تصریح کرد: امیدوارم با نگاه واحدی که در استان وجود دارد بتوانیم‌ مشکلات مردم و شهرمان را در موارد کلان توسط نمایندگانمان در مجلس شورای اسلامی پیگیری نماییم.

این مسوول تاکید کرد:ما در شهرداری و شورا و همه استان به نمایندگان‌احتیاج داریم تا بتوانیم استان و شهری توسعه یافته تر از امروز در آینده داشته باشیم.

شهردار آبیک اظهار کرد: باید تلاش کنیم که آبیک را به عنوان پیشانی استان قزوین را هر چقدر زیباتر و با منظر زیباتری مهیا نماییم تا پیشانی بهتر و درخور توجه تری به استان قزوین داده و نیز جایگاهی که هم اکنون دارد به جایگاه بالاتری ارتقا دهیم.

دکتر دادخواه در بخشی دیگر از سخنان خود در این آیین بیان کرد: در کارها و تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و میان مدت و .. باید از خرد جمعی استفاده و از تجربیات مردم را مورد لحاظ قرار دهیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از این مهم که در شهری شهیدپرور و دارای مردمی والایی سکان مدیریت شهری به وی سپرده شده است گفت:خوشحالم در شهری هستم که شهر علم و فرهنگ و شهدا است و باید به چنین مردم شهیدپرور و فهیمی به خدمت بپردازم در این زمینه دست یاری را به سوی همه مردم و مسوولان دراز میکنم چرا که با همکاری و همراهی هر آنچه را که در توان دارم به کار خواهم برد و تلاش خواهیم کرد با تعامل سازنده شهر آبیک شهر یک کشور شود.

علی ساریجلو رییس شورای اسلامی شهر آبيك نیز در این مراسم ضمن تبریک ایام ربیع گفت: همه اعضای شورای شهر در راستای تکریم ارباب رجوع نه در شعار بلکه در عمل، تلاش می کنند.

وی بیان کرد: برای بهبود زندگی شهروندی شهروندان تمام قد در کنار شهردارمان هستیم و تنها منافع شهروندان خط قرمز ما خواهد بود.

ساریجلو با اشاره به مشکلات این شهر اظهار کرد: مردم‌ شهرما مشکل جدی آب شرب دارند با این که استاندارد است اما باید به ایده ال های کافی نیز در این خصوص دست یابیم.

وی بیان کرد: بیایید همگی دست به دست هم موضوع آب شرب شهر آبیک را که ۹۰ درصد دچار ایستایی شده است مورد رفع قرار گیرد تا دیگر شاهد نباشیم مردم با سطل برای تهیه آب دچار مشکل باشند. وی ادامه داد: باید برای مشکل آب و ديگر پروژه های شهر یک‌روزشمار داشته باشیم.

در ادامه مهندس احمدپور فرماندار این شهر نیز در این مراسم اظهار کرد: بحث آبرسانی از طالقان با رایزنی های بسیار و با دغدغه استاندار و معاونت عمرانی و مدیران آب در حال پیگیری بوده و قرارداد آبرسانی به ۱۴ شهر و ۱۴ روستای این منطقه در حال انجام است.

احمدپور ضمن تشکر از خدمات شهردار سابق و سرپرست این شهرداری و همچنین خیر مقدم به دکتر دادخواه شهردار جدید این شهر بیان کرد: به نیابت از تمام ‌مسوولان برای پیشبرد منافع، رشد و توسعه شهر از همه مسوولان می خواهم‌ همراه شهردار جدید باشند.

وی تصریح کرد:آبیک پیشانی استان قزوین است و اگر کارها خوب انجام شود قضاوت مردم خوب خواهد بود و باید آبیک همچنان سوگلی شهرهای ما باشد. این مسوول تاکید کرد:همه مسوولان باید نگاه ویژه ای به آبیک و مدیریت شهری داشته باشند‌.

وی در آخر گفت که به سهم خودم‌از تمام‌زحماتی که در شهرداری آبیک اتفاق افتاده تشکر میکنم.

دکترمحمدبیگی نماینده مردم در مجلس نیز دیگر سخنران این آیین بود،این نماینده مجلس گفت:امیدوارم در کنار هم‌نهضت خدمت رسانی به مردم‌ ادامه پیدا کند.

وی ضمن تشکر از خدمات شهردار سابق بیان کرد: خوشحالم‌به نمایندگی از مردم آبیک در این مراسم حضور دارم. این مسوول همچنین ضمن خیر مقدم‌به دکتر دادخواه و آرزوی موفقیت برای وی اظهار کرد:مردم امیدهایشان را به حضور شما گره زدند و منتظر آب شرب زلال و پاک هستند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:مردم از شما می خواهند الگوی مدیریت هوشمند در آبیک مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مردم مظلوم و حاشیه نشین و زنان سرپرست خانوار امیدوارند مسوول جدیدشان به آنها ویژه تر رسیدگی کند و بافت آبیک و منظر شهری زیباتر شده و توسعه پیدا کند.

دکترمحمدبیگی توجه و رسیدگی به مشکلات مردم‌به صورت ویژه را از شهردار جدید آبیک خواستار شده و بیان کرد: در آبیک مدارس و معابر شهر نیاز رسیدگی ویژه ای دارد، همچنین در حوزه معابر نیازمند ایجاد ساختاری نو هستیم و خدمات بهداشتی باید نو شود و کارهای نیمه تمام شهردار گذشته ادامه پیدا کند.

وی تاکید کرد: مردم‌می خواهند با حضور افراد جدید نفس و نگاهی نو رقم‌بخورد و مجموعه ای از نیروهای خدوم در تمامی سطوح دور هم جمع شده و مردم‌طعم شیرین خدمتگزاری را با شیرینی خدمت شما دریافت کنند.

دکتر محمد بیگی با اشاره به پروژه آب این منطقه ادامه داد:با طعم شیرین‌ وحدت پروژه ای که ۱۴ درصد پیشرفت داشت با ۸۰ درصد پیشرفت هم اکنون در حال ادامه است. دوی در آخر اظهار امیدواری کرد: امیدوارم‌دکتر دادخواه ادامه دهنده این راه باشد.

حجت الاسلام حسینی امام‌جمعه آبیک نیز از دگیر سخنرانان این مراسم بود.

خطیب جمعه این شهر با اظهار این مطلب که امام حسن عسکری (ع) برای امام‌بعدی مقدمه سازی می‌کردند و یکی از روایت های کلیدی ایشان در این زمینه برای زمان غیبت این است گفت: امام حسن عسگری (ع) در این زمینه بیان داشته اند که کل مودت ها را برای ما جمع کنید و به جایی برسانید که مردم کل مودت های عالم را بیان و ابراز کنند چرا که مودت لازمه ماست و اعمال و کردار ما به گونه ای باید باشد که مودت ها را در پی داشته باشد.

این مسوول تاکید کرد: با رفتار خود مودت ایجاد نماییم و به گونه ای عمل کنیم دلها به سمت ما گرایش پیدا کند. وی با اظهار این مطلب که خیلی ارزشمند است که نمایندگان‌ ما در دل روستاها و مشکلات حاضر می شوند در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: گاهی افراد در کارها و امور خیلی دوندگی و تلاش می کنند اما نتیجه ای نمی‌گیرند چرا که نتیجه در اخلاص و نیت است.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: به دنبال رضایت خدا باشیم‌نه خلق خدا و اگر جز این باشد تباهی است. این مسوول ادامه داد: مسوولان شهر آبیک نسبت به دیگر شهرهای کوچک پیرامون نیز توجه داشته و دارای نگاهی همه جانبه در شهرستان و استان باشند.

خطیب جمعه آبیک افزود:مدیریت شهری مدیریتی جامع است و تنها نباید به شهرداری نگاه شود و بلکه باید شهردار در یک سطح بالا و کلان نگاه کند. وی اظهار کرد: متاسفانه برخی در ورود به صلاحیت ها ورود نابجا می کنند که ما با توقعات نابجا خودمان برخورد می کنیم و برخی مجموعه ها برای اینکه نطرشان‌تامین شود ورود نابجا نکنند.

امام جمعه آبیک همچنین از شورا و شهرداری خواست که پشت هم بایستند و همراه هم‌باشند. وی تاکید کرد:در بحث مدیریت شهری یک نگاه عادلانه از سوی شهردار می طلبد و عمل به تکلیف و آنچه که می‌دانیم درست است برای رضای خداوند انجام دهیم.

دکتر فرخزاد معاونت عمرانی استاندار قزوین نیز در این آیین اظهار کرد:در این مدت ۵ سالی که در این استان مشغول به خدمت هستم در شهر آبیک دکتر دادخواه پنجمین‌شهردار بوده و امیدوارم‌این سکان را بدست گرفته و از زمان به خوبی استفاده نماید.

وی بیان کرد:پیگیری های آب را همه مسوولان انجام دادند و کار بی نظیری بود که در کشور اتفاق افتاد و الگوی خوبی برای کشور است. معاونت عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد:با توجه به تنگناها از محل ارزش افزوده ۱۴ و نیم میلیارد برای شهر آبیک داشتیم که با توجه به پتانسیل های آبیک و زمینه مشارکت در سرمایه گذاری آمادگی داریم در این خصوص ورود کرده و جذب سرمایه گذار را انجام دهیم.

وی از شهردار جدید آبیک خواست تا بحث مشاغل مزاحم گردشگری پیگیری شود.

این مسوول با اشاره به اهمیت موضوع اعتماد عمومی در سطح جامعه گفت:در شهرهای استانمان اعتماد عمومی مردم‌را به مجموعه شهرداری ها نداریم و ۸۰ درصد مردم عوارض های خود را به شهرداری بدهکار هستند و باید تلاش شود این اعتماد را بوجود آوریم و به مردم نشان دهیم که این پول برای توسعه و آبادی شهرشان خرج می شود.

وی توجه به موضوعات فرهنگی را نیز مورد توجه قرار داده و در آخر اظهار کرد:موضوعات فرهنگی و اجتماعی بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد و سرمایه گذاری در این بخش هزینه نیست و بلکه درآمد است و در موضوع دفع پسماند متاسفانه سرانه ایجاد زباله در کشورمان برای هر فرد و خانواده بالا بوده و باید در زمینه تفکیک زباله از مبدا فرهنگسازی و همچنین سرمایه گذاری های لازم صورت پذیرد.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز