کدخبر: 1075 شنبه، 01 آبان 1400 - 12:12 1075 پرینت خبر
عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تامین استقلال در فضای مجازی نیازمند عزم ملی است

image

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در فضای مجازی از لحاظ پلتفرمها و تولید محتوا مستقل نیستیم لذا نیازمند عزمی هستیم تا با یاری استارتاپها، استقلال کشور در حوزه فضای مجازی تحقق یابد.

به گزارش روشنای راه، عیسی زارع پور در جریان بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد افزود: می‌توان با ظرفیت داخلی موجود محتواهای فاخر و جذاب برای استفاده در فضای مجازی کشور تولید نمود و حتی از این طریق فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی را به دیگر کشورهایجهان معرفی کرد.

وی ادامه داد: "شبکه ملی اطلاعات" به معنای قطع ارتباط با شبکه اینترنت جهانی نیست بلکه هدف آن ایجاد یک شبکه قدرتمند و پرظرفیت داخلی برای ارائه خدمات فضای مجازی در داخل کشور است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به فعالیت پارک فناوری اطلاعات مشهد اشاره و بیان کرد: نیروهای متخصص و سختکوش در این مجموعه توانسته‌اند ظرفیتهای زیادی ایجاد و یک مکان بلااستفاده را در این ساختمان به مجموعه‌ای پویا تبدیل نمایند لذا شایسته است این مجموعه‌ها در کشور توسعه یابند.

وی همچنین گفت: می‌بایست اطلاع‌رسانی و تبلیغ فعالیتهای پارک فناوری اطلاعات مشهد و بازاریابی برای ارائه خدمات آن به مصرف‌کنندگان مورد توجه قرار گیرد.

پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور خرداد ماه ماه امسال در رمینی به مساحت شش هزار مترمربع واقع در طبقه چهارم اداره‌کل پست خراسان رضوی فعال شد.

۱۴ شرکت فناوری اطلاعات با قابلیت ۵۵ فعالیت استارتاپی در این مجموعه استقرار دارند. دو شرکت از این تعداد شتاب‌دهنده هستند.
پارک فناوری اطلاعات مشهد به عنوان یک مرکز توسعه دیجیتال به تولید و صادرات محتوا، خدمات ابری (ذخیره‌سازی اطلاعات) و امنیت مشغول است.

راه‌اندازی این مجموعه برای دو هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز