کدخبر: 1039 شنبه، 24 مهر 1400 - 12:38 1039 پرینت خبر
اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

خوش‌خلقی با مردم در انتصاب‌ها مدنظر است

image

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اخلاق نیکو با مردم، از مدیران مورد انتظار است و در انتصاب‌ها به این موضوع خیلی توجه داریم.

به گزارش روشنای راه، اکبر نیکزاد در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی افزود: از مدیران، سخنرانی نمی‌خواهیم چون کار ما خدمت‌رسانی است.

وی گفت: خوش‌خلقی مسوولان با مردم یعنی ما نهاد انقلابی و حساب ۱۰۰ امام هستیم، بنابراین عدد و رقم‌ها در اولویت‌های بعدی قرار دارد.

رییس بنیاد مسکن کشور بیان کرد: این نهاد یک ریال بار مالی به دوش دولت و یک ریال بودجه جاری ندارد در حالی که در کنار آن همه روستاها یک مجموعه ماشین‌آلات دارند که در خدمت مسوولان کشور است و اگر حادثه‌ای مانند سیل یا زلزله رخ دهد به میزان حادثه‌ای که رخ داده، بنیاد مسکن استان‌ها وارد عمل می‌شوند.

وی افزود: اگر این ناوگان بنیاد مسکن نبود، مسوولان باید چند هزار دستگاه ماشین‌آلات را در مکانی مستقر می‌کردند تا در زمان وقوع حادثه وارد عمل شوند اما اکنون ما این اقدام را انجام می‌دهیم.

نیکزاد تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هر جا پروژه‌ای بوده که دارای پیچیدگی و سختی است، حضور فعالی داشته است.

وی گفت: ما به برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، فرمولی داریم که خیر ما در این فرمول است و ساده‌تر از آن هم پیدا نمی‌شود و آن خدمت‌رسانی به محرومان است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه روند خدمت‌گذاری به مردم شتاب بیشتری خواهد گرفت افزود: بنیاد مسکن به هیچ کسی چک سفید امضا نداده و نخواهد داد اما خدمت‌رسانی در راس اولویت‌های ما است.

وی اظهار داشت: تاکنون نیمی از واحدهای مسکن روستایی کشور مقاوم‌سازی و نوسازی شده است و سالانه باید ۱۰ درصد واحدهای باقیمانده مقاوم‌سازی شود.

نیکزاد گفت: سال ۸۴ هفت درصد از مساکن روستایی کشور مقاوم بود که از سال ۸۴ تاکنون سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بهسازی و نوسازی شده است.

وی بیان کرد: امروز نصف واحدهای روستایی در کشور مقاوم شده‌ که این میزان در خراسان جنوبی از متوسط کشوری دو تا سه درصد بیشتر است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: برنامه‌ریزی شده تا سال ۱۴۱۰ جشن مقاوم‌سازی و نوسازی مسکن روستایی را در کشور برگزار کنیم و در آن سال حتی یک واحد غیرمقاوم در کشور نباید وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: این کار سخت است چون کسانی که در روستاها وضعیت مالی خوبی داشتند، واحدها را مقاوم‌سازی کردند و افرادی که انجام نداده‌اند وضعیت متوسط و متوسط به پایین دارند.

نیکزاد گفت: در این زمینه تمرین کرده‌ایم و با دهیاری‌ها، بخشداری‌ها، بانک‌های عامل و سایر عوامل کار را پیش خواهیم برد، چون باید این مهم انجام شود و همه شما انسان‌های فنی و اجرایی هستید.

وی با بیان اینکه طرح هادی روستایی برای ۴۰ هزار روستای کشور تهیه شده است افزود: افق اجرای این طرح نیز ۱۰ ساله است و هر سال باید در ۱۰ درصد روستاهای کشور برنامه بازنگری روستاها انجام شود.

رییس بنیاد مسکن کشور همچنین گفت: مدیرکل سابق بنیاد مسکن خراسان جنوبی در ارزیابی‌ها همیشه جزو چند نفر اول کشور بوده است لذا از مدیرکل جدید نیز تقاضا داریم خدمت‌رسانی به محرومان را در اولویت قرار دهد.

وی افزود: موعد خدمت‌رسانی بسیار محدود است و هرکسی استفاده کند، خیر دنیا و آخرت را برده لذا بیشترین فعالیت بنیاد مسکن در محروم‌ترین مناطق کشور است که باید قدر دانست.

نیکزاد بیان کرد: مسکن افراد محروم کشور را برعهده داریم که تاکنون همه کمک کرده‌اند اما کارهای به زمین مانده زیادی هم داریم که خدمت بی‌منت به مردم فرمول کار ما است.

در این آیین از خدمات ۱۷ ساله "علی‌اصغر آسمانی‌مقدم" مدیرکل سابق بنیاد مسکن خراسان جنوبی قدردانی و "قاسم تنها" که پیش از این معاون عمران روستایی این اداره کل بود، به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به خراسان جنوبی سفر کرد و علاوه بر این مراسم، دیدار با مسوولان استان، بازدید و افتتاح طرح‌های مسکن روستایی را در برنامه دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز