کدخبر: 998 یکشنبه، 18 مهر 1400 - 12:23 998 پرینت خبر
محمود سیجانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

۱۷ واحد راکد صنعتی قم به چرخه تولید بازگشت

image

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سالجاری و با حمایت‌های مالی و جذب تسهیلات بانکی ۱۷ واحد راکد صنعتی در این استان احیا و به مدار تولید بازگشته است.

به گزارش روشنای راه، محمود سیجانی افزود: با احیای این واحدهای صنعتی ۱۸۳ اشتغال جدید در سطح استان قم به وجود آمده است.

وی ادامه داد: برای بازگشت این واحدهای راکد صنعتی به مدار تولید و اشتغال در مجموع یکهزار و ۳۱۹ میلیارد ریال سرمایه ثابت انجام شده است.

وی بیان کرد: این واحدهای احیا شده در صنایع پارچه بافی، انواع نخ، پروفیل و مقاطع فولادی، مفتول فولادی، انواع رنگ ساختمانی و خودرو، سنگبری،مواد شیمی معدنی، کالای خواب، هود آزمایشگاهی، انواع سرپایی و صندل تزریقی، الیاف مصنوعی، انواع رویه کفش، کنسانتره خوراک دام و طیور و فیلم تک لایه شیرینک از پلی اتیلن فعالیت می کنند.

سیجانی با اشاره به اقدامات انجام شده جهت احیای واحدهای راکد صنعتی، گفت: تغییر تکنولوژی، جذب سرمایه گذار جدید، بهبود بازار، راه اندازی خط جدید و تولید محصول جدید از عوامل مهم در احیای ۱۷ واحد راکد صنعتی در شش ماه نخست سالجاری بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، تاکید کرد: شهرک های صنعتی قم با تامین زیرساخت های لازم آماده جذب سرمایه گذار و حمایت از بخش خصوصی است.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۷ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار تَن فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز