کدخبر: 980 دوشنبه، 12 مهر 1400 - 13:11 980 پرینت خبر
انسیه خزعلی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

در حوزه خانواده از غرب مطالبه‌گر هستیم

image

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در حوزه خانواده، مسأله کودکان، زنان و شیوه ناعادلانه و اموری که به آنان تحمیل می‌شود، از غرب مطالبه‌گر هستیم.

به گزارش روشنای راه، دکتر انسیه خزعلی در نشست با بانوان مبلغ استان تهران با اشاره به لزوم استفاده از شیوه های نوین هنری در ارائه الگوی مناسب زن انقلابی افزود: تاکنون اقدام چشمگیر و مناسبی برای نشان دادن زن تراز انقلاب اسلامی انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: کتاب هایی که در مورد زنان حماسه ساز در زمان انقلاب یا جنگ به نگارش در آمده اند، هنوز جهت الگوسازی مناسب به فیلم تبدیل نشده است.

معاون رییس‌جمهوری تاکید کرد: سبک زندگی خانواده از جمله مسائل مهمی است که در قالب هنر و فیلم باید نمایش داده شود. لازم است، فرهنگ سازی و ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی ابتدا در بین زنان و سپس در بین زنان و مردان نهادینه شود.

خزعلی در بخشی دیگر از سخنان خود از لزوم حرکت در چارچوب دین اسلام گفت و تشریح کرد: اسلام را آن گونه که هست نشان دهیم. در احکامی که حدودی معین داریم اگر جلوتر حرکت کردیم، خود ما به اسلام صدمه زده ایم. 

معاون رییس جمهوری یادآور شد: به عنوان مثال، اگر جلوتر حرکت و برای حجاب رنگ تعیین کردیم و برای حجاب فراتر از آن چیزی که حکم فقهی است خواستیم سخت بگیریم، خود ما اولین ضربه را زده ایم و باعث می شویم که برخی دختران ما تلقی غلطی از دین دریافت کنند.

وی با تاکید بر اینکه دین ما کرامتی را برای زن قرار داده که قابل مقایسه با هیچ مکتبی نیست، اظهار امیدواری کرد که با کمک مردم و همراهی نهادهای مختلف از جمله وزارتخانه ها، استانداری ها و... بتوانیم مشکلات جامعه زنان و خانواده ها را حل کنیم.

در این نشست که جمعی از بانوان مبلغین فعال حضور داشتند با ارائه طرح ها و پیشنهادات جهت همکاری با معاونت امور زن و خانواده دولت سیزدهم اعلام آمادگی کردند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز