کدخبر: 965 شنبه، 10 مهر 1400 - 13:07 965 پرینت خبر
پیمان عشقی، مدیرعامل سازمان انتقال خون:

همه اقوام، مذاهب و ادیان را برای اهدای خون دعوت می‌کنیم

image

مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر اینکه این سازمان یک سازمان ملی است، گفت: همه اقوام، مذاهب و ادیان را برای اهدای خون دعوت می‌کنیم.

به گزارش روشنای راه، پیمان عشقی در  آیین پاسداشت روز اهدای خون پیروان ادیان توحیدی(نهم مهر ماه) افزود: نمایندگان مسیحیان آشوری و وکلدانی، مسیحیان ارمنی شمال کشور و زرتشتیان به جمع اهدا کنندگان پیوستند.

وی ادامه داد:آیین پاسداشت روز اهدای خون پیروان ادیان الهی با حضور منتخبین مسیحیان آشوری و کلدانی، مسیحیان ارمنی شمال کشور و زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی امروز در اداه کل انتقال خون استان تهران برگزار شد.

عشقی گفت: البته در مسائل اجتماعی، فرهنگی و هنری، یکی از وظایف ما این است که به صورت تخصصی مردم و گروه‌های مختلف با تنوع قوم، زبان و آیین را به مراکز اهدای خون دعوت کنیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ادامه داد: احترام ویژه ما برای حضور و مشارکت پیروان ادیان الهی در فرهنگ اهدای خون همیشگی بوده و این بار به بهانه نهم مهرماه زادروز زنده یاد"مینا ایزدیار "موسس انجمن تالاسمی است که این روز را به نماد مشارکت بیشتر همه اقوام و اقشار تبدیل کرده ایم.


ایرانیان در فرهنگ هایی همچون کمک به همنوع پیشقدم هستند

"آرا شاوردیان" نماینده مسیحیان ارمنی شمال کشور در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه ایرانیان در فرهنگ هایی همچون کمک به همنوع پیشقدم بوده اند، خاطرنشان کرد: با انجام کارهای نیک، نام انسان ماندگار خواهد شد که اهدای خون یکی از این کارهاست و در خاطرها باقی خواهد ماند.

این نماینده مجلس ادامه داد: بانک های اهدای خون در سراسر کشور به تمام گروه‌های خونی نیاز دارند و امیدواریم مثل دوران دفاع مقدس که عده ای با اهدای خون به مجروحین جنگ کمک کردند، این راه نیز توسط جوانان برای نجات جان بیماران ادامه پیدا کند.


هر روز می تواند روز اهدای خون باشد

اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به سابقه فرهنگی ایرانیان در نوعدوستی و مهربانی گفت: ما در ایران صاحب فرهنگ داد و دهش هستیم و یکی از آنها همین اهدای خون است که زندگی بخش جان بیماران می شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: هر روز می تواند روز اهدای خون باشد به طوری که جوانان و مردم باید بدانند می توانند سالی چهار بار برای این کار خیرخواهانه در مراکز اهدای خون حاضر شوند و خوشحالیم که در روز نهم مهرماه به مناسبت پاسداشت یک شیرزن زرتشتی که ایشان را در سال ۱۳۹۲ از دست دادیم، به جمع اهداکنندگان خون پیوستیم.


با اهدای خون زمینه ساز شادی دل بیماران هموطن شویم

"شارلی انویه تکیه" نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه اهدای خون هدیه ای برای تپش قلب دوباره بیماران است، گفت: زمان جنگ تحمیلی و با فداکاری سربازان، امنیت امروز ما ایجاد شد و امروز هم با از خود گذشتگی کادر درمان، از سلامت جامعه در مقابل ویروس کرونا دفاع شد و حالا وظیفه تک تک ما هست که قدردان یکدیگر باشیم و انسانیت را با اهدای خون به هموطنانی که در بستر بیماری هستند، تقدیم کنیم.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: از همه جامعه آشوری و کلدانی دعوت می کنم به بیمارانی که نیازمند به خون هستند، کمک کنند و با اهدای خون زمینه ساز شادی دل بیماران هموطن شویم.

شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی شمال کشور و اسفندیار اختیاری  نماینده زرتشتیان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن دعوت از جوانان و بانوان برای مشارکت بیشتر در این کار خیرخواهانه، خون خود را برای نجات جان بیماران اهدا کردند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز