کدخبر: 917 شنبه، 03 مهر 1400 - 18:00 917 پرینت خبر
انسیه خزعلی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

جوانان ایران اسلامی «ما می‌توانیم» را به جهان ثابت کردند

image

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: جوانان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف به جهان ثابت کردند که ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم.

به گزارش روشنای راه، دکتر انسیه خزعلی در آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید که در آموزشگاه دخترانه شهید اورکی اسلامشهر برگزار شد، خاطرنشان کرد: دشمنان نظام و انقلاب ما را از جنگ می ترسانند، در حالیکه ما به فرموده امام جوان ها را در جنگ به دست آورده ایم.

وی افزود: جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، برای ما شهیدانی ساخت و به درگاه خداوند تقدیم کرد، که پایه گذار بسیاری از ارزش‌های ما در طول انقلاب تاکنون هستند، جوانانی که با عزت و ایستادگی از کشور دفاع کردند و بعد از جنگ در صحنه های مختلف علمی نشان دادند که ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم و ما می‌توانیم را به جهان ثابت کردند.

جوانان ایران اسلامی «ما می‌توانیم» را به جهان ثابت کردند

وی با تاکید بر استفاده از فرصت طلایی دوران جوانی بیان کرد: اگر امروز برای خود از سنین نوجوانی برنامه نداشته باشیم روزی چشم باز می کنیم و می بینیم که بخش عمده ای از عمرمان و از فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده و قابل مقایسه با هیچ ثروتی نیست را از دست داده ایم در صورتی که استفاده مطلوب و شایسته از آنها نکرده باشیم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان جمله ای از حضرت علی(ع) که می فرماید قیمت هر انسانی به آن چیزی است که آن را نکو می دارد، تاکید کرد: بر اساس سخنان مولای متقیان علی(ع) انسان موفق و ارزشمند کسی است که کاری نیک را به‌طور نیکو انجام می‌دهد، نیک می نگرد و با ارزش گذاری خوب به همه چیز، به نیکی و احسان روی می آورد.

وی با اشاره به جنبه‌های مختلف حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی در جامعه، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب می فرماید با فعالیت های اجتماعی زنان در جامعه موافقم به شرط حفظ عفاف در فعالیت‌های اجتماعی و حفظ بنیان خانواده. بنابراین برای حضور زنان توجه و رعایت این دو اصل بسیار ارزشمند و دارای اهمیت است.

خزعلی خاطرنشان کرد: زنی که ارزش های خود را پاس می‌دارد و آنها را حفظ می‌کند دارای کرامت و عزت نفس است آزادی خواه و عدالت طلب است.

وی همچنین اظهار داشت: ارتباط با خدا در دوران نوجوانی و چگونگی اتصال و عشقی که بین خداوند و نوجوان ایجاد می شود قابل مقایسه با هیچ دورانی نیست، بزرگترین پشتوانه خدای لایزال است.

در ادامه برنامه آیین گشایش مدارس در سال تحصیلی جدید، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به منظور ترغیب و تشویق نوجوانان جامعه و انجام فعالیت‌های مشترک اجتماعی یک موضوع انشا را با عنوان «ارزش من به چیست؟» را مطرح کرد تا دانش آموزان به قلم خود مطالبی را به نگارش درآورند، که مقرر شد با ارسال آثار مکتوب دانش آموزان به نهاد ریاست جمهوری، پس از ارزیابی هدایای ارزشمندی به خالق این آثار برگزیده اهدا شود.

در پایان هم زنگ شروع سال تحصیلی توسط فرزند شهید مدافع سلامت در آغوش دکتر خزعلی نواخته شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز