کدخبر: 866 شنبه، 27 شهریور 1400 - 16:17 866 پرینت خبر
عبدالحسین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر:

پاسدار حضور مردم در عرصه فعالیت‌های داوطلبانه باشیم

image

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: همواره داوطلبان با بهره گیری از توان مالی، علمی، اجتماعی بصورت افتخاری در خدمت جامعه بوده اند و سعی ما براین است تا در امتداد گسترش فرهنگ دینی، این سرمایه عظیم حفظ و حضور مردم درعرصه فعالیت های داوطلبانه بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش روشنای راه، حجت الاسلام عبدالحسین معزی در آئین تکریم و معارفه مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این سازمان با  تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع)، سبط اکبر پیامبر (ص) اظهار کرد: کلمه داوطلب را می توان در تراز توصیف جمعیت هلال احمر قلمداد کرد  چرا که داوطلبان پیشرو و مقدم برای ورود به تمامی عرصه های امور خیر و اجتماعی هستند و سازمان داوطلبان به تعبیر درست، دستی  میان  توانمندان و نیازمندان است که در سال های اخیر ارایه طیف وسیعی از خدمات، بیانگر تلاش گسترده و هدفمند سازمان داوطلبان است.

وی یکی از محورهای فعالیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر را هدایت تبرعات، نظارت بر نحوه هزینه کرد آن ها و شفاف سازی به منظور ارایه به مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و آحاد مردم نیکوکار عنوان کرد  و افزود: مردم ما انسان های قدرشناسی هستند و خدمت رسانی صادقانه به مردم می‌تواند اعتماد آنها را جلب کند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی  محور دوم را تبیین صحیح فرهنگ دینی – اسلامی و نشر و گسترش معارف دینی و از همه مهمتر  ارتقای  فرهنگ داوطلبی با جذب نیروهای داوطلب و نگهداشت آن ها تعریف کرد و افزود: تلاش می کنیم این فرهنگ ارزشمند  را با بیان عقلانی و قرآنی برای مردم تبیین کنیم، تا علاوه بر شرکت در مجالس عزاداری و عرض ارادت به خاندان نبی مکرم اسلام(ص)، از این مکتب الهی بیاموزیم و امر انبیاء و ائمه معصومین(ع) را احیا کنیم.

وی با تاکید موکد بر اهمیت مناسک و احکام شرعی و ادای نماز و فضیلت های بی شمارش، این فریضه را شاخصه امت مسلمان و مذهبی دانست و تصریح کرد: در مکتب آسمانی اسلام، کار داوطلبی برای خدا مطرح است چرا که یگانه راه نجات بخش بر اساس احادیث، خدمت به عیال الله است و این ویژگی موجب متمایز شدن کار داوطلبی در جمعیت هلال احمر ایران نسبت به جمعیت ملی سایر کشورها شده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه به مشارکت حداکثری طلاب در خط مقدم کمک به بیماران کرونایی و تغسیل قربانیان به عنوان یکی از خطرآفرین‌ترین مراحل و همچنین کمک رسانی شش هزار طلبه در جریان سیل استان لرستان و بیان کرد: فلسفه وجودی کانون طلاب و حضور مدارس حوزوی، بهره گیری از توان آن ها در فعالیت های اجتماعی است که با انسجام بیش از گذشته درون سازمانی و جذب چنین نیروهایی بعنوان بازوی کمکی و هم‌مرام می توان فعالیت های گسترده تری در زمینه امور خیر و عام المنفعه جمعیت هلال احمر داشت.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی  با اشاره به حدیثی از رسول الله(ص) با مضمون اینکه از ما نیست کسی که شب را به روز رساند و به فکر مردم نباشد، گفت: سفارش صریح پروردگار عالمیان، نافع بودن انسان برای جامعه است و اگرچه تمام موجودات در خدمت انسان و بشریت هستند، اما مختار بودن انسان برای خدمتگزاری به همنوعان، او را نسبت به سایر موجودات ممتاز گردانیده است.

وی یادآور شد: سازمان داوطلبان، محلی برای زنده نگاه داشتن و یادآوری این نقش و فطرت  انسانی است که می توان گفت کاری پیامبرگونه است چرا که نعمت های فراموش شده خداوند را یادآوری و اندیشه های گرانبها را در جامعه نشر می دهد تا از این طریق انسانها را به سوی خیر و نیکی رهنمون سازد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این آیین، ضمن تقدیر از تلاش‌ها، همراهی، سعه صدر و روحیه صبور و منش عالمانه حجت الاسلام مهدی فقیه، راه‌اندازی دفتر نمایندگی ولی فقیه در این سازمان را منشاء برکات فراوانی دانست و خاطرنشان کرد: تذکرها و راهنمایی های وی، اتفاقات خوبی را در خصوص اجرای بی نقص‌تر و تکامل یافته‌تر برنامه های داوطلبانه به ویژه طرح "نذرآب۴" رقم زد.

محمد نصیری ضمن تشریح گوشه ای از دستاوردهای طرح مذکور مبنی بر جذب بیش از ۳۰ میلیارد ریال کمک نقدی به همراه اقلام معیشتی، البسه، لوازم التحریر و ... و نیز جلب مشارکت حداکثری تشکل های مردم نهاد برای تامین اصلی ترین نیازهای مردم استان سیستانو بلوچستان  بالاخص یاری رسانی به بیماران کرونایی و کمک به تثبیت شرایط  خانواده های متاثر از این بیماری، افزود: قریب به ۱۵ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی و ۵ میلیون عدد ماسک در این استان توزیع شد.

وی اقامه  منظم نماز جماعت علیرغم شیوع کرونا در این سازمان با رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری مسابقه های مختلف فرهنگی و دینی و ارتباط گیری گسترده این سازمان با حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت را از مهم ترین آثار حضور حجت الاسلام فقیه در این سازمان برشمرد.

همچنین در این آیین حجت الاسلام مهدی فقیه، مسوول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان، ضمن  تقدیر از رییس و کارکنان سازمان داوطلبان و  اشاره به فعالیت های فرهنگی – دینی صورت گرفته در این حوزه با محوریت اقامه نماز و گسترش فرهنگ اسلامی، اظهار کرد: می توان ادعا داشت بیش تر فعالیت های کلان جمعیت در این سازمان صورت می گیرد و من نیز در مدت حضور در این سازمان در حد توان و با همکاری مدیران و کارکنان سعی بر ترویج این فرهنگ ناب با هدف پیشگیری از بروز ناراحتی های روحی و فکری و ترغیب اذهان عمومی برای پیوستن به عرصه خیرخواهی و نیکوکاری داشته ام.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی نیا نیز با تقدیر از حسن اعتماد نماینده رهبر انقلاب به وی، اظهار کرد: امیدوارم با مشارکت همکاران این سازمان، بتوانیم بار فرهنگی و معنوی این سازمان را بیش از پیش مضاعف کرده و بعنوان بازوی کمکی در خدمت رسانی نیازمندان باشیم.

وی با بیان اینکه دستگیری را  همواره ملاک ذهنی خود  قرار داده است، تاکید کرد: باید هنرمندانه با شنیدن گلایه های مردم و تحلیل درست از وضعیت، تصمیم گیری های سریع و مناسبی را برای حل گره های زندگی آن ها پیدا کرد و امید دارم این جایگاه و مسند برای تمامی همکاران، اسبابی برای ورود به بهشت فراهم آورد.

حجت الاسلام موسوی نیا  در این آیین، ضمن قرائت صلوات خاصه حضرت امام حسن مجتبی(ع) و توسل به ایشان برای توفیق خدمت  در این جایگاه، حسن خلق و منیع الطبع بودن  حجت الاسلام فقیه را ستود و خواستار بهره مندی از تجربه ها و رهنمودهای وی برای پیشبرد اهداف سازمانی شد.   

در پایان این آئین از زحمات حجت‌الاسلام مهدی فقیه تقدیر به عمل آمد و حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی نیا نیز با حکم نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به عنوان مسؤول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان منصوب و معارفه شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز