کدخبر: 853 چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 16:46 853 پرینت خبر
محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری:

انتقال ۶ محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور

image

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۶ محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور خبر داد.

به گزارش روشنای راه، محمود عباسی افزود: اتهام این افراد قاچاق مواد مخدر است که سال ها از دوران محکومیت خود را در زندان های ارمنستان گذرانیده اند و در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور در پی رایزنی مقامات وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه دو کشور، صبح امروز چهارشنبه از مرز هوایی به تهران منتقل و برای گذرانیدن ادامه محکومیت خود به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی معرفی شدند.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری به کسانی که قصد سفر به کشورهای دیگر از جمله کشورهای آسیای میانه دارند هشدار داد که به قوانین و مقررات دیگر کشورها احترام بگذارند و مراقب باشند که حمل و نگهداری و قاچاق مواد مخدر جرم سنگینی است و مجازات شدیدی در انتظار مرتکبین اینگونه جرایم است. در برخی از این کشورها از جمله ارمنستان برای حمل حتی چند عدد قرص رونگردان چند سال حبس در نظر گرفته می شود.

عباسی افزود: جمهوری اسلامی ایران با نگاه انسان دوستانه و حقوق بشری مبادله محکومان بین کشورها بویژه انتقال محکومان ایرانی و حمایت از حقوق اتباع ایرانی را وجهه همت خود قرار داده است. اما از هموطنان انتظار داریم احترام به قوانین و مقررات دیگر کشورها احترام بگذارند و توجه داشته باشند که همه کشورها در قبال امنیت خود حساسند و اجازه نمی دهند قلمرو جغرافیایی آنها محل تاخت و تاز مجرمین و مرتکبین قاچاق مواد مخدر شود. از این رو از هموطنان عزیزی که قصد سفر به دیگر کشورها را دارند انتظار داریم با احترام به قوانین و مقررات دیگر کشورها فرهنگ ایرانی اسلامی را به نمایش گذارند و اجازه ندهند حیثیت و اعتبار بین المللی کشور مخدوش شود.

معاون وزیر دادگستری از همه مسئولان و دست اندرکاران انتقال این محکومان در وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، سفارت کشورمان در تفلیس، سازمان زندان ها، قوه قضاییه و همکاران خود در دفتر همکاری های بین المللی وزارت دادگستری تشکر و قدردانی کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز