کدخبر: 812 سه‌شنبه، 16 شهریور 1400 - 23:01 812 پرینت خبر
عزت ا.. اکبری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

بانک صادرات ایران در حمایت از تولید نوآوری کرد

image

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از اقدامات حمایتی و نوآورانه بانک صادرات ایران در پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی و کمک به کارآفرینان، قدردانی کرد و خواستار حضور جهادی نظام بانکی در میدان مشکلات اقتصادی کشور شد.

به گزارش روشنای راه، عزت‌اله اکبری در مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس این بانک که با حضور حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، مشتریان و کارآفرینان برتر کشور، مدیران عامل اسبق و مدیران ارشد بانک صادرات ایران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به مشکل مراودات مالی بین‌المللی و رسالت بانک صادرات ایران در این زمینه، اظهار داشت: بانک صادرات ایران باید برای حل مشکلات مراودات مالی بین‌المللی به صورت جهادی وارد میدان شده و راه‌حل‌های خود را برای رفع این مشکل مطرح کند و ما هم در حد توان در مجلس شورای اسلامی از این طرح‌ها و برنامه‌ها در جهت منافع مردم و کشور، حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم باید انتظارات و خواست آنها را پیگیری کنم از این رو برای رفع نیازهای مردم هر نوع همکاری با نظام بانکی در زمینه قانون‌گذاری و حمایت‌های جانبی را انجام می‌دهیم. حجم نقدینگی منجر به تورم و رکود در کشور بسیار بالاست اما واحدهای تولیدی با کمبود منابع مالی در تامین سرمایه ثابت و در گردش مواجه هستند. در شرایط موجود بانک‌ها باید طرح‌ها و ایده‌های خود را برای کاستن مشکلات و تامین منابع مالی واحدهای تولیدی فعال ارائه کرده و با قدرت اجرا کنند. انتظار از بانک‌های بزرگ این است که علاوه بر ایفای وظایف ذاتی، خدمات جدیدی به‌ویژه به فعالان اقتصادی عرضه نمایند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه مجاهدان عرصه مبادلات مالی، کارکنان بانک‌ها هستند، تصریح کرد: حال که آمریکا بر خلاف قوانین بین‌المللی تحریم‌های ظالمانه علیه ایران وضع کرده ‌است باید از عقلا، دانشمندان و شرکت‌های دانش‌بنیان کمک بگیریم تا بتوانیم این مشکلات را کاسته و یا از بین ببریم. با اسقرار تیم اقتصادی دولت جدید  امیدواریم این عزیزان هم وارد میدان شوند و با پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری توسط دولت، بانک‌ها را در ارائه خدمات هر چه بیشتر و گسترده‌تر به فعالان اقتصادی یاری کنند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن با تشکر از فعالیت‌های نوآورانه بانک صادرات ایران تاکید کرد: سال‌ها پیش تاکید داشتیم که اقتصاد اروپا در حال پوست‌اندازی ‌است و امروز این تاکید را در مورد بخش‌های مختلف اقتصاد ایران نیز دارم.  برای بقا و توسعه اقتصادی باید با سازوکارهای نوین و به روز، تولیدکنندگان و صنعت‌گران را یاری کرده و خدمات را در راستای کاهش مشکلات آن‌ها ارائه دهیم. همین سازوکاری که با به‌کارگیری آن با کم‌ترین وقت و هزینه مشتریان از خدمات بانکداری نوین استفاده می‌کنند و اگر محاسبه دقیقی انجام شود، صرفه‌جویی گسترده‌ای در سطح ملی محسوب می‌شود. عزیزان در بانک صادرات ایران به خوبی این مسیر را شروع کرده‌اند و دعوت می‌کنیم که با روحیه انقلابی آن را ادامه دهند.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز