کدخبر: 760 پنجشنبه، 04 شهریور 1400 - 13:20 760 پرینت خبر
احمد وحیدی، وزیر کشور:

برای رفع محرومیت های جامعه شبانه روز تلاش می کنم

image

وزیر کشور با تاکید بر اینکه با تمام وجود برای رفع محرومیت های جامعه تلاش شبانه روزی خواهد کرد، گفت که در این راستا مدیران وزارت کشور نیز باید دلسوزانه و متعهدانه نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

به گزارش روشنای راه، احمد وحیدی در هفتاد و یکمین نشست طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار با هدف برنامه ریزی شروع عملیات اجرایی طرح پزشک خانواده در محله شهید هرندی افزود: همکاری بین دستگاه‌های مختلف برای رفع مشکلاتی که مردم محله هرندی با آن‌ها روبرو هستند از نیازهای ضروری این محله قدیمی و اصیل تهران است.

وی افزود: به گفته بزرگان دین مبین اسلام خدمت به مردم به ویژه افراد نیازمند عبادت است و باید همه تلاش کرد و بصورت شبانه روزی به بهترین بندگان خوب خدا خدمت ارائه کرد.

وزیر کشور ادامه داد: در وزارت کشور با تمام وجود برای رفع محرومیت های افراد نیازمند تلاش شبانه روزی خواهم کرد و در این مسیر مدیران نیز باید دلسوزانه و متعهدانه نسبت به مشکلات اقدام کنند.

 

همکاری خوب شهروندان محله هرندی در اجرای واکسیناسیون

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران از مشارکت خوب مردم محله هرندی در اجرای طرح‌های درمانی شامل بیماریابی، غربالگری و درمان بیماران کرونایی و همچنین واکسیناسیون نسبت به سایر محلات تهران خبر داد.

دکتر علیرضا زالی در این جلسه افزود: طرح غربالگری با مشارکت خوب شهروندان بطور کامل در محله شهید هرندی اجرایی و عملیاتی شد.

وی افزود: با همکاری مدیران دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران اجرای طرح های مختلف درمانی در این محله و سایر محلات کم برخوردار تهران عملیاتی و اجرایی خواهد شد و یکی از مهمترین مشکلات افراد کم برخوردار بزودی مرتفع خواهد شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران ادامه داد: جلسات بررسی مشکلات محلات کم برخوردار تهران به شکل منظم با همکاری شهرداران مناطق و دانشگاه های علوم پزشکی برگزار و نسبت به رفع مشکلات اقدامات مناسبی انجام شد.

وی آموزش را یکی دیگر از اقدامات مهم اعلام کرد و افزود: از طریق مساجد و تکایا و سرای محلات باید آموزش های پزشکی و درمانی به شهروندان ارائه شود تا همکاری شهروندان با عوامل پزشکی تقویت شود.

 

اجرای اولین طرح پزشک خانواده در محله شهید هرندی

همچنین شهردار منطقه ۱۲ شهر تهران نیز از اجرای اولین طرح پزشک خانواده در محله شهید هرندی خبر داد.

علی محمد سعادتی در حاشیه برگزاری هفتاد و یکمین نشست طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار که در محله شهید هرندی برگزار شد افزود: این جلسات به شکل منظم و دقیق برگزار و شهرداری تهران نیز تمامی تکالیف خود را در این زمینه انجام داده است.

وی اجرای طرح پزشک خانواده را در محلات مختلف شهر تهران به ویژه مناطق کم برخوردار پایتخت بسیار مهم و ضروری اعلام کرد و افزود: این طرح پزشک خانواده به غیر از محله شهید هرندی در سایر محلات منطقه ۱۲ و سایر مناطق شهر تهران بزودی اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: میزان غربالگری و بیماریابی در محله هرندی با مشارکت خوب مردم نسبت به سایر محلات شهر تهران در دوران شیوع بیماری کرونا بسیار بهتر و حساب شده‌تر بوده است و میزان مرگ و میر و ابتلا مردم نیز کمتر از سایر نقاط در کشور بود.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز