کدخبر: 732 یکشنبه، 31 مرداد 1400 - 22:25 732 پرینت خبر
بیژن زنگنه، وزیر نفت؛

پیام خداحافظی زنگنه با کارکنان صنعت نفت

image

وزیر نفت در پیامی ۲.۵ برابر شدن تولید گاز پارس جنوبی، پنج برابر شدن تولید نفت خام میدان‌های مشترک غرب کارون، توسعه پوشش گازرسانی کشور به ۹۵ درصد را از دستاوردهای دوره فعالیت خود در این بخش عنوان کرد.

به گزارش روشنای راه، «بیژن زنگنه» در پیامی با ‌عنوان «آخرین کلام با همکاران» با کارکنان این وزارتخانه خداحافظی کرد.

در این پیام آمده است: در هشت سال اخیر صنعت نفت آماج بی‌سابقه‌ترین فشارهای داخلی و خارجی و به‌معنای واقعی کلمه درگیر نبردی نابرابر بود که ذکر آن در این مجال امکان‌پذیر نیست؛ با وجود این با لطف الهی و همت همه شما همکاران توانستیم بر مشکلات فائق آییم و دستاوردهای بزرگی برای کشور به‌دست آوریم.

وی در این پیام تصریح کرده است: ۲.۵ برابر شدن تولید گاز پارس جنوبی، پنج برابر شدن تولید نفت خام میدان‌های مشترک غرب کارون، توسعه پوشش گازرسانی کشور به ۹۵ درصد، ارتقای قابل توجه ظرفیت پالایش نفت کشور، خوداتکایی در تولید بنزین و نفت‌گاز، جهش‌های بی‌سابقه در صنعت پتروشیمی، حفظ جریان صادرات نفت و فرآورده کشور، ارتقای شاخص‌های محیط‌ زیستی در فعالیت‌های مرتبط با صنعت نفت و تعیین‌تکلیف طرح‌های جمع‌آوری گازهای همراه در عین تحریم‌های بی‌سابقه از جمله این دستاوردها بوده است.

زنگنه خاطرنشان کرده است: در این مدت تلاش شد که توسعه صنعت نفت با پشتوانه کارکنان ارزشمند آن در سخت‌ترین شرایط نیز متوقف نشود، هرچند بیشتر تلاش ما در این سال‌ها صرف مقاومت و بهره‌برداری بهینه شد.

وی در این پیام تاکید کرد: در این دوره تلاش مداومی برای بهبود وضع زندگی شاغلان و بازنشستگان صنعت نفت صورت گرفت؛ گرچه بخشی از این تلاش‌ها با ناگواری وضعیت اقتصادی کشور و خارج از اراده مدیریت وزارتخانه، کم‌تأثیر شد. شکی نیست که در کوتاه‌مدت، مردم، منتقدان و وجدان‌های بیدار به واقعیت و حقیقت اعمال دست خواهند یافت  و تاریخ ما را قضاوت خواهد کرد.گرچه عمل انسان به دور از نقص و اشکال نیست و عملکرد هشت سال گذشته مدیریت نفت نیز از این اصل مبرّی نیست، لیکن نقص و تکامل دو روی سکه وجودی انسان و رفتار اوست و امید آنکه نیکویی‌های گذشته، پاس داشته شده و بر آن افزوده شود و با شناخت نقص ها به سوی تکامل حرکت شده و بنیان‌هایِ جدیدِ نیکو بر این پایه بنا شود.

از روز شنبه ۳۰ مردادماه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم آغاز و طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت تا با کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، دولت جدید کار خود را آغاز کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز