کدخبر: 69 شنبه، 21 فروردین 1400 - 11:09 69 پرینت خبر
علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران:

تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد

image

علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران در توئیتی به مناسبت سالگرد دستیابی ملت ایران به فناوری هسته‌ای و پیشرفت در این حوزه تاکید کرد که تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد.

به گزارش روشنای راه، باقری‌کنی در این توئیت افزود: «٢٠فروردین نماد اراده ملت بزرگ ایران برای استیفای حداکثری حق برخورداری از «دانش»، «فناوری» و «صنعت» هسته‌ای است‌. هر جانداری که در کاخ سفید حکمرانی می‌کند، بداند «تهدید» و «تحریم» توان تاب آوری در برابر «باور دینی»، «عزم ملی» و «جهاد انقلابی» ایرانیان برای «پیشرفت شتابنده» را ندارد.»

باقری‌کنی چندی پیش در همین زمینه در جمع سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران با طرح چند پرسش، گفت: آیا مانع تراشی برای بهره برداری ایران از دانش و فناوری صلح آمیز هسته ای نقض آشکار حقوق بشر ملت ایران نیست؟ آیا مجازات ملت ایران با تحریم های ظالمانه به خاطر دستیابی به دانش و فناوری و صنعت صلح آمیز هسته ای نقض آشکار حقوق بشر ملت ایران نیست؟

وی با بیان اینکه آیا فشار بر ایران برای صرف نظرکردن از حقوق دفاعی، نقض فاحش حقوق بشر ملت ایران نیست؟، افزود: آیا سکوت و یا حتی حمایت از ترور دانشمند هسته ای و دفاعی «محسن فخری زداه»، نقض تردیدناپذیر حقوق بشر ملت ایران نیست؟

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز