کدخبر: 627 دوشنبه، 28 تیر 1400 - 14:42 627 پرینت خبر

همکاری هلال احمر و منابع طبیعی تهران جهت حفاظت از محیط زیست

image

جمعیت هلال احمر استان تهران و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان، برای حفاظت از محیط زیست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روشنای راه، پیرو امضای تفاهم نامه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و لزوم امضا و اجرای مفاد آن در سراسر کشور، روز گذشته طی مراسمی با حضور مدیر عامل و جمعی از شورای معاونان جمعیت هلال احمر استان تهران، مدیر کل و معاونان منابع طبیعی و آبخیز داری استان و دیگر مسئولان، تفاهم نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان به امضا رسید.

برپایه این اعلام، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به سابقه فعالیت های متعدد و بی شمار این جمعیت در حوزه حفاظت از محیط زیست، گفت: آلودگی زدایی، فرهنگ سازی و درخت کاری از فعالیت های داوطلبان و جوانان همیشه در صحنه این جمعیت در نقاط مختلف استان و کشور است.

شاهین فتحی ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات جمعیت هلال احمر، ارائه آموزش های همگانی و کمک های اولیه است که بر اساس تفاهم نامه مذکور، هماهنگی لازم جهت اعزام مربیان برای ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اعضای منابع طبیعی و آبخیز داری در سطح استان تهران انجام خواهد شد تا پیش از رسیدن نیروهای امدادی، هنر خود یا دگر امدادی را بکار گیرند.

وی ادامه داد: با توجه به حوادث موجود در طبیعت، به ویژه آتش سوزی جنگل ها و مراتع، یکی دیگر از اقدامات جمعیت هلال احمر استان تهران که در تفاهم نامه قید شده است، تشکیل تیم های داوطلبانه مقابله با آتش سوزی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران خواهد بود تا در صورت بروز حوادث مذکور، به مشارکت در عملیات اطفاء بپردازند.

فتحی گفت: همکاری در سازماندهی و به کار گیری اعضای هلال احمر جهت تشکیل همیاران طبیعت، جهت ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست نیز از دیگر اقدامات هلال احمر استان تهران طی این تفاهم نامه خواهد بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران ادامه داد: در حوادث طبیعی نیز عوامل عملیاتی جمعیت هلال احمر استان تهران به صورت پشتیبان در عملیات ها حضور پیدا خواهند کرد و خدمات امدادی به آسیب دیدگان ناشی از این گونه حوادث را ارائه خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: در استان،  یک میلیون هکتار اراضی ملی و ۱۵۰ هکتار بیابان وجود دارد که سال گذشته حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی به دلیل بی توجهی و بی دقتی هموطنان در آتش سوخت.

علینقی حیدریان  ادامه داد: مهمترین دغدغه ما محافظت از منابع طبیعی است و در تعامل با جمعیت هلال احمر، معتقدیم در آینده نزدیک شاهد تحقق بسیاری از اهدافمان برای حفظ و بهبود منابع طبیعی در استان تهران با ورود اعضای جمعیت هلال احمر خواهیم بود.

حیدریان بیان کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که در آینده نزدیک انجام می دهیم، ترغیب کارکنان و اعضای داوطلب منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران جهت عضویت در هلال احمر و همچنین کسب آموزش کمک های اولیه توسط جمعیت هلال احمر است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران اضافه کرد: تمهیدات لازم برای بازدید اعضای جمعیت هلال احمر از عرصه های منابع طبیعی و آبخیز داری و حضور فعال این افراد در حفظ و مراقبت از این منابع فراهم شده است.

این تفاهم نامه به امضای مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران رسید و مقرر شد این تفاهم نامه به مدت سه سال اجرا شود.

در حاشیه این جلسه نیز مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال احمر درآمد و مدیرعامل، معاون جوانان و معاون آموزش و پژوهش هلال احمر استان تهران نیز به عضویت داوطلبانه همیار افتخاری طبیعت درآمدند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز