کدخبر: 6 شنبه، 22 شهریور 1399 - 02:37 6 پرینت خبر

ولاسکو؛ دایه مهربان‌تر از مادر برای والیبال ایران

image

مسئولان فدراسیون والیبال حساسیت خاصی روی نام ولاسکو دارند و برای انتخاب سرمربی آینده تیم ملی هم قرار است از وی مشاوره بگیرند.

نخستین نشست کمیته فنی و اتاق فکر فدراسیون برای انتخاب سرمربی تیم ملی روز شنبه به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار شد. با توجه به مباحث مطرح شده، مصوب شد که فدراسیون از مربی تراز اول جهان برای هدایت تیم ایران در لیگ ملت‌ها 2021 و بازی‌های المپیک توکیو استفاده کند.

به هر حال، طی چند روز آینده تکلیف همه چیز مشخص خواهد شد و از سرمربی تیم ملی در المپیک توکیو رونمایی می‌شود. این پروسه که به قدر کافی هم طولانی شده، باید هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد. میلاد تقوی، دبیر فدراسیون اخیراً در صحبت‌های خود اعلام کرد که «سرمربی تیم ملی قطعاً فروردین ماه به ایران خواهد آمد». تنها در شرایطی می‌توان به راحتی از کنار این اظهارنظر عبور کرد که هرچه زودتر مراسم معارفه برگزار شود و حداقل دستیاران مربی مدنظر بیایند تا شرایط لیگ را زیر نظر بگیرند.

در این بین، مشخص نیست که چرا مسئولان فدراسیون حساسیت خاصی روی نام خولیو ولاسکو دارند. همه به یاد دارند در پایان جلسه با مربیان و کارشناسان برای انتخاب سرمربی که نظر 99 درصد حضار استفاده از مربی ایرانی، وقتی از داورزنی درمورد بازگشت ولاسکو پرسیده شد، بلافاصله احتمال حضور مجدد وی را تایید کرد.

البته بعدها مشخص شد هیچ برنامه مشخصی برای استفاده از ولاسکو وجود نداشت. بعد از مدتی هم مشخص شد اصلاً علاقه ای به حضور در ایران ندارد. 

این بار هم این داستان تکرار شد. رئیس فدراسیون اصرار دارد برای انتخاب سرمربی تیم ملی نظر ولاسکو را جویا شود. ناصر میرفخرایی، سخنگوی فدراسیون با تایید این اتفاقات اظهار داشت: اعضای کمیته فنی از داورزنی خواستند زمانی که 4 گزینه نهایی برای انتخاب سرمربی آینده تیم ملی مشخص شد، با ولاسکو هم مشورت‌هایی صورت بگیرد.

ولاسکو این روزها نقش دایه مهربان‌تر از مادر را برای والیبال ایران بازی می‌کند. اگر اینقدر دلسوز والیبال ایران است، چرا کشورمان را ترک کرد؟ آن زمان بهانه نامه رئیس جمهور آرژانتین مطرح شد که بعدها مشخص شد یک نامه ساده از طرف فدراسیون آرژانتین بود. اما چه تضمینی وجود دارد که ولاسکو مشاوره درستی بدهد تا بهترین گزینه انتخاب شود؟ اگر قرار بود مشاوره درستی بدهد، همسر دوستش را به عنوان مربی بانوان به فدراسیون ایران پیشنهاد نمی‌داد.

موضوع مهم دیگر این است که میرفخرایی اعلام کرده که «داورزنی به دنبال مشورت با بازیکنان باتجربه تیم ملی هم است». واقعاً برای انتخاب سرمربی تیم ملی نیاز است که بازیکنان نظر بدهند؟ آیا این کار مصداق بازیکن‌سالاری نیست؟ بازیکنان مخصوصاً در رده ملی نقش سرباز را دارند و باید به تصمیمات مقام‌های بالادستی احترام بگذارند اما ظاهراً این رویه که در والیبال ایجاد شده و در سال های گذشته نیز انتقادات فراوانی را به همراه داشت، ادامه خواهد داشت.

آرزوی قلبی اهالی والیبال این است که بهترین و شایسته‌ترین گزینه روی نیمکت تیم ملی بنشیند و تیم ملی در المپیک توکیو روی سکو برود اما در این زمینه، بایستی به نکات و جزئیات توجه داشت.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز