کدخبر: 565 چهارشنبه، 16 تیر 1400 - 13:32 565 پرینت خبر
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

ضرورت ایجاد تشکل واحد ملی برای بازنشستگان کشوری

image

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر تشکیل تشکل واحد ملی برای بازنشستگان تا پایان دولت دوازدهم تاکید کرد.

به گزارش روشنای راه، «محمد شریعتمداری» در نشست با مدیرعامل، معاونان، مدیران کل صندوق بازنشستگی کشور پس از شنیدن صحبت‌های نمایندگان بازنشستگان به اغتشاش موجود در فعالیت تشکل‌های صنفی و تخصصی در کشور و صدور مجوز آنان از سوی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: کانون‌ها و تشکل‌های مربوط به بازنشستگان کشوری نیز از این وضعیت ضربه خورده‌اند و به همین دلیل، نتوانستیم تشکیلات واحدی را برای آنها شکل دهیم.

وی با اشاره به ایجاد کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در دوره مسئولیت خود در وزارت تعاون، تصریح کرد: متاسفانه در مورد بازنشستگان کشوری موفق به این کار نشدیم؛ اما اگر کانون‌های موجود در همین مدت کوتاه باقیمانده تا پایان دولت دوازدهم بتوانند کنار هم جمع شوند، آمادگی داریم از  ایجاد کانون عالی در قالب کانون‌های عالی صنفی، حمایت کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: "قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی" که در اواخر دولت اصلاحات تصویب شد، ظرفیت مناسبی برای ارتقای جایگاه اجتماعی بازنشستگان و استفاده از تجارب آنها فراهم می‌سازد و می‌توان با ایجاد کمیسیونی در شورای‌عالی رفاه و تامین اجتماعی، امکان هماهنگی و انسجام بیشتر دستگاه‌های اجرایی در حوزه بازنشستگان کشوری را فراهم کرد.

وی ایجاد مرکز اسناد تاریخی و روایتخانه صبا را اقدامی مهم و ارزشمند دانست و تصریح کرد: معرفی تاریخچه نظام بازنشستگی و نیز سوابق خدمات مفاخر سیاسی، علمی، فرهنگی و... کشور که همچون علی شریعتمداری سابقه ۷۰سال خدمت را دارند، اقدام ماندگار فرهنگی است که موجب تقویت روحی و معنوی بازنشستگان نیز خواهد شد.

شریعتمداری از مدیرعامل و مجموعه مدیران صندوق بازنشستگی کشوری خواست تا پایان دوره دولت کنونی هرچه سریع‌تر ساز و کارهای لازم برای ساماندهی کانون‌های بازنشستگان و استفاده هرچه بیشتر از تجربه و مشاوره آنان توسط دستگاه‌های اجرایی را طراحی و ارائه کند.

«طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی»، «تاسیس مرکز اسناد تاریخی و روایت‌خانه صبا» و «سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق» سه پروژه‌ای بودند که با حضور وزیر رفاه در محل صندوق بازنشستگی کشوری افتتاح شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز