کدخبر: 561 دوشنبه، 14 تیر 1400 - 13:22 561 پرینت خبر
محمدباقر قالیباف: رئیس مجلس شورای اسلامی:

مردم هیچ بهانه‌ای از ما نخواهند پذیرفت

image

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دوره جدیدی از حکمرانی آغاز شده و این فرصت کم‌نظیر است و مردم از امروز هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت.

به گزارش روشنای راه، محمدباقر قالیباف در مراسم معارفه رییس جدید قوه قضاییه با آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای و عرض خدا قوت به آیت الله سید ابراهیم رییسی، گفت: رییسی انصافا با تلاش مضاعف و کار تحولی که بر اساس سند تحول انجام داد و مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بود، امید و نشاط را در جامعه به وجود آورد و اطمینان دارم با شناختی که از محسنی اژه‌ای دارم و شناخت دقیقی که او از قوه قضاییه دارند، این حرکت با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ واقعیت تلخ است که امروز در شرایط سختی به سر می‌بریم و این شرایط به ویژه برای محرومان و مستضعفان سخت‌تر از همیشه است. هم از بعد مسائل اقتصادی و سرمایه‌گذاران و هم محرومان هر دو طرف در آسیب هستند. همچنین سرمایه‌های اجتماعی رو به کاهش است و اعتماد مردم در شرایط خوبی نیست و این واقعیت تلخی است.

قالیباف افزود: خوشبختانه یک دوره جدیدی از حکمرانی و اداری کشور آغاز شده است و در آستانه شروع به کار و مسئولیت پذیری جدیدی هستیم، این دوره را فرصتی بسیار کم نظیر برای حل مشکلات و خدمت به مردم است. این توقع به حق مردم از ما است و مردم دیگر هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت و این وظیفه بر دوش همه ما است و برای موفقیت هیچ بهانه‌ای نیست.

وی خاطرنشان کرد: همه ما موظف به کارآمدی و پاسخگویی به مردم،  مقام معظم رهبری و در پیشگاه خدا هستیم و مکلف به اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه و ملزم به این هستیم با کارآمدی یک زندگی خوب را با اولویت محرومان و مستضعفان ورق بزنیم و آن را محقق کنیم.

رییس قوه مقننه یادآور شد: مکلفیم با کارآمدی و پاسخگویی بتوانیم ثبات اقتصادی و امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم و روشن است که این کار بر عهده دولت بعدی است چون اساس ظرفیت‌های کشور در اختیار قوه مجریه قرار دارد و البته مشخص است دو قوه دیگر باید فعالیت‌ها را تکمیل کنند و در همکاری،  همدلی و هم افزایی برای این کارآمدی و پاسخگویی نقش کلیدی دارند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز