کدخبر: 527 سه‌شنبه، 08 تیر 1400 - 13:48 527 پرینت خبر
حبیب ا.. مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

فوت همسر از مهمترین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی است

image

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه فوت سرپرست‌ خانوار از مهمترین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی است، گفت: بیش از ۷۰ درصد علت زن‌ سرپرست شدن خانواده‌ مربوط به فوت همسر است.

به گزارش روشنای راه، حبیب‌الله مسعودی فرید افزود: همچنین طلاق، معلولیت و زندانی شدن مردان از دیگر دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی است.

وی اضافه کرد: بخشی از این زنان نیز زنانی هستند که شوهران آنها مشخص نیست، کجا هستند و این مردان خانواده خود را رها کردند که این علت در بین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی، درصد کمتری را به خود اختصاص می‌دهد.

ضرورت افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به مستمری زنان سرپرست خانوار اشاره و تاکید کرد: هر چند امسال مستمری آنان افزایش داشته اما نیاز داریم که مستمری خانواده‌های زن‌سرپرست همچنان افزایش یابد زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی و فشارها، مستمری کنونی کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد.

مسعودی فرید درباره برنامه‌های حمایتی بهزیستی از خانواده‌های زن‌سرپرست گفت: روش‌های توانمندسازی خانواده و کمک به اشتغال پایدار از جمله سیاست‌های بهزیستی برای این خانواده‌ها به‌شمار می‌رود.

وی یادآور شد: در افزایش میزان مستمری امسال زنان سرپرست خانوار، مستمری یک خانواده زن‌سرپرست تک‌نفره به ۳۵۰ هزار تومان و مستمری یک خانواده زن‌سرپرست پنج نفره به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در ماه، رسید.

۲۴۵ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش این سازمان قرار دارند که برنامه‌های حمایتی متعددی از مستمری و وام اشتغال تا پرداخت شهریه فرزندان آنها برای این زنان اجرا می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز