کدخبر: 513 دوشنبه، 07 تیر 1400 - 12:33 513 پرینت خبر
غلامرضا مرحباء، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

نحوه پرداخت خسارات حوادث رانندگی فارغ از قیمت خودرو بررسی شد

image

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه قانون بیمه اجباری برای پرداخت خسارات حوادث رانندگی فارغ از قیمت خودرو توسط شرکت های بیمه گر در کمیسیون خود خبر داد.

به گزارش روشنای راه، «غلامرضا مرحباء» در توضیح نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: بررسی لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری در کمیسیون بررسی شد. زیرا  قانون فعلی نقص‌هایی دارد که ممکن است سبب خسارت مالی به آسیب‌دیدگان شود و مطابق قانون فعلی بیمه‌گر معمولا بر اساس نوع و قیمت خودرو درصدی از خسارات را جبران می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در اصلاحیه ارائه شده این نقص برطرف شده و بر اساس ماده واحده که در کمیسیون تصویب شد، بیمه‌گر مکلف است خسارت ناشی از حوادث رانندگی را صرف نظر از قیمت خودرو تا سقف تعهدات خود مندرج در بیمه‌نامه را جبران کند البته این موضوع باید در صحن علنی مجلس بررسی شود.

وی درباره دیگر دستور کمیسیون عنوان کرد:‌ نحوه سفرهای استانی و نظارت‌های میدانی نمایندگان در این نشست بررسی شد تا منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور مسوولان در میان مردم و نظارت میدانی نمایندگان عملیاتی شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برنامه ریزی برای بازدید نمایندگان از مناطق محروم و مناطق مستعد اقتصادی برای بررسی نحوه عملکرد و رفع مشکلات احتمالی گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی، نظارت‌های میدانی نمایندگان بر اساس پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس درباره سومین دستور جلسه امروز کیمسیون نیز افزود: طبق درخواست برخی از نمایندگان طرحی با هدف بررسی عملکرد اقتصادی دولت های یازدهم و دوازدهم مطرح شد که در جلسات آینده در صورت تصویب، بررسی می‌شود.

مرحباء خاطرنشان کرد: درخواست تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری کارخانه آزمایش در نشست امروز  نیز مطرح و مقرر شد به منظور تکمیل تحقیقات و انتخاب بهترین روش برای نظارت این دستور در نشست آینده پیگیری شود.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز