کدخبر: 488 شنبه، 05 تیر 1400 - 12:20 488 پرینت خبر
حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

وضعیت ایمنی اتوبوس‌ها بررسی می‌شود

image

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به وقوع دو حادثه تلخ اخیر و جانباختگان خبرنگاران و سربازان وطن گفت: وضعیت ایمنی اتوبوس‌ها بررسی می‌شود.

به گزارش روشنای راه، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضاییه و به ویژه شهدای هفتم تیر افزود: انتخابات با شکوه و خلق حماسه دیگر علی رغم تبلیغات سو بیگانگان برگزار شد و این انتخابات باشکوه را خدمت مقام معظم رهبری و مردم تبریک می گویم؛ مردم بار دیگر ثابت کردند پای نظام و همراه مقام معظم رهبری هستند.

وی ادامه داد: این روزها چند حادثه همه را غمگین کرده است؛ حادثه جانباختگان دو تن از خبرنگاران و جانباختگان سربازان وطن در حادثه جاده‌ای را تسلیت می گویم و برای مصدومان آرزوی شفای عامل دارم.

درویشیان اظهارداشت: به همکارانمان گفتیم علت حوادث و وضعیت ایمنی اتوبوس ها را بررسی کنند البته پرونده هایی در دادگستری استان ها تشکیل شده است.

 ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه دوم تیر برای بازدید از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان در ۱۵ کیلومتری این شهرستان دچار حادثه شد. این حادثه بعدازظهر در منطقه بیگم قلعه پیرانشهر رخ داد.

 ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا در این حادثه غم انگیز جان خود را از دست دادند.

همچنین بر حادثه واژگونی اتوبوس حامل سرباز معلمان استان سیستان و بلوچستان در دهستان دهشیر شهرستان تفت استان یزد که ساعت ۶ صبح روز سوم تیرماه رخ داد، هفت سرنشین فوت کرده و ۲۶ نفر مصدوم شدند که پنج نفر از فوت شدگان، سربازمعلم بودند.

وی درباره آمار اقدامات سازمان بازرسی افزود: ٢۵ درصد برنامه‌های سال جاری سازمان بازرسی کل کشور پیرامون حمایت از تولید و اقتصاد است.

 

۱۷۰۱ مورد بازرسی در سه ماهه نخست سال جاری

درویشیان اظهار داشت: در سال گذشته تعداد ۴۵۷۶ مورد بازرسی و در سه ماهه نخست امسال ۱۷۰۱ مورد بازرسی انجام شده است همچنین در سال ٩٩ تعداد ۷۵۷۳ گزارش و در سه ماهه نخست سال جاری تعداد ۱۲۹۶ گزارش تهیه شده است.

وی توضیح داد: بیش از سه هزار از مجموع گزارش‌ها، اصلاحی است و حاوی پیشنهادهای اصلاح امور و ساختارها است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: سال گذشته ۲۷۲۱ گزارش تعقیب اداری، انتظامی مدیران و کارکنان به نهاد ریاست جمهوری ارسال شده و ١٠۴٣ گزارش تعقیب کیفری مدیران و کارکنان نیز به نهادهای قضایی ارسال شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۶٣ مورد گزارش برای ابطال مصوبات قانونی به دیوان عدالت اداری ارسال شده است.
درویشیان افزود: ۵٢٧ گزارش تخلف و ١٧٩ گزارش تعقیب کیفری نیز در سه ماهه نخست سال جاری تهیه و به نهادهای متولی ارسال شده است.

 

بیش از صد گزارش و هشدار درباره کرونا

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره اقدامات این سازمان در زمینه کرونا افزود: از ابتدای شیوع این ویروس به ویژه در سال ٩٩، بیش از صد گزارش و هشدار به رییس جمهوری، معاون اول، وزیر بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی داده شد.

درویشیان گفت: در زمینه تولید واکسن هم همکاران ما در وزارت بهداشت مستقر و به جد فرایند تولید به ویژه در رابطه با چهار شرکتی که تولید را برعهده دارند، پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با اعطای مجوزهای لازم و ترخیص مواد اولیه در گمرک پیگیری قاطع داشته است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز