کدخبر: 4471 چهارشنبه، 03 خرداد 1402 - 15:17 4471 پرینت خبر
انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

تخصیص اعتبارات حوزه خانواده در پیشبرد اهداف و برنامه ها ضروری است

image

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه نیاز کوتاه مدت مسائل جمعیتی ماهیت اقتصادی، است افزود: تخصیص اعتبارات حوزه خانواده و جمعیت در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها ضروری و موثر است.

به گزارش روشنای راه، انسیه خزعلی اظهار داشت: به طور خاص باید بگوییم که اعتبارات حوزه جمعیت کافی نیست و سال گذشته نیز در حوزه جمعیت اعتبارت جذب نشد و تخصیص ان با مشکلاتی مواجه شد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع جمعیت و خانواده هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده کشور است افزود: امسال نیز اعتبارت کافی دیدهنشده است و نظر بر این است که دستگاهها بخشی از اعتبارت خود را به حوزهخانواده و جمعیت اختصاص بدهند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده تشریح کرد: امسال در بودجه ۱۴۰۲ درصد قابل توجهی را برای حوزه جمعیت درنظر گرفتیم که تخصیص آن میتواند در پیشبرد برنامه های جمعیتی موثر باشد.

خزعلی همچنین به برنامه های دولت اشاره کرد و گفت: موضوعات و دغدغه های اقتصادی در برنامه های کوتاه مدت دولت قرار دارد و خوشبختانه تصمیمات و مشوق های خوبی برای حمایت از خانواده در ها در حال اجرا است.

وی موضوعات فرهنگی را محوری ترین مسئله در حوزه جمعیتی دانست و ادامه داد: متاسفانه برنامه های فرهنگی تاثیرگذاری بلند مدت دارند و دیر اثرات خود را نشان خواهد داد و به همین خاطر استمرار در برنامه های فرهنگی و تبیینی بسیار لازم است.

معاون رئیس جمهور تاثیرگذاری کار فرهنگی را بیش از اقتصادی دانست و تاکید کرد: جامعه ما در حوزه الگوبرداری دچار تحولاتی شده و این تحول بار منفی بر جمعیت کشور وارد کرده است که اکنون نیاز داریم با برنامه های فرهنگی خانواده ها را در مسیر درست الگوگیری قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز