کدخبر: 44 یکشنبه، 23 آذر 1399 - 14:38 44 پرینت خبر
درخشان، کاپیتان و سرمربی اسبق پرسپولیس:

حضور پرسپولیس در فینال آسیا کمتر از قهرمانی نیست

image

کاپیتان و سرمربی اسبق پرسپولیس گفت: حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا بسیار با ارزش است و این موفقیت کمتر از قهرمانی در آسیا نیست.

به گزارش روشنای راه، تیم فوتبال پرسپولیس تهران را به مقصد دوحه ترک می‌کند تا برای دیدار با نماینده شرق آسیا در دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده شود.

این در حالی است که در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا، ۲ دیدار قبلی سرخپوشان در لیگ برتر لغو شد تا پرسپولیسی‌ها بدون محک جدی در فینال لیگ قهرمانان آسیا حاضر شوند.

حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در مورد تقابل پرسپولیسی‌ها با نماینده شرق در فینال لیگ قهرمانان آسیا، لغو دیدارهای این تیم در لیگ برتر و سفر به قطر بدون محک جدی صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

چند روز پیش در تمرین پرسپولیس حاضر شدید و با کادر فنی این تیم دیدار داشتید. اوضاع تیم را در آستانه دیدار نهایی لیگ قهرمانان چطور می‌بینید؟
شرایط تیم را خیلی خوب دیدم و تمام بازیکنان آماده حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا بودند. اگر همان روحیه‌ای که من از تیم دیدم تا دیدار نهایی حفظ شود به طور حتم پرسپولیس را قهرمان آسیا خواهیم دید چرا که روحیه پیروزی طلبی در تک تک نفرات مشهود بود.

در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا دو دیدار سرخپوشان در لیگ لغو شد. این تغییر برنامه به ضرر تیم نیست؟
به طور حتم اینکه تیم‌های شرقی در شرایط مسابقه قرار دارند اما دیدارهای سرخپوشان لغو و تغییراتی در برنامه صورت گرفت، به ضرر ما و یک امتیاز مثبت برای نمایندگان شرق آسیا محسوب می‌شود اما یکی از نکات مثبت پرسپولیس حضور کادر فنی با دانش است. به طور حتم یحیی گل‌محمدی و دستیارانش برای این کار تدابیر لازم را خواهند اندیشید تا تیم با مشکلی مواجه نشود.

ما در دیدارهای لیگ قهرمانان توانستیم تیم‌هایی مانند السد و النصر را شکست دهیم. آیا می‌توان این روند خوب را مقابل نمایندگان شرق آسیا هم در دیدار نهایی ادامه دهیم؟
چرا که نه. روحیه پیروزی طلبی و غیرت بازیکنان ایرانی عامل برتری ما است که ما را برای قهرمانی در آسیا امیدوار می‌کند. البته حضور در فینال لیگ قهرمانان کمتر از قهرمانی نیست و تا همین جای کار هم بازیکنان پرسپولیس کار بزرگی را انجام دادند.

از دید شما تفاوت تیم‌های شرقی با تیم‌های غرب آسیا در چه چیزی است؟
در چند سال اخیر فوتبال در شرق آسیا پیشرفت چشم گیری داشته است. می‌توانیم ببینیم که بسیاری از بازیکنان نمایندگان شرق در تیم‌های بزرگ دنیا بازی می‌کنند. از طرفی بازیکنان بزرگ دنیا هم در تیم‌های آسیایی دیده می‌شوند. از طرفی امکانات هم به بهترین شکل ممکن در اختیار آنها قرار دارد. نباید تیم حاضر در شرق آسیا را با غرب مقایسه کنیم و کار به مراتب سخت‌تری را پیش رو داریم اما از پس این کار سخت هم بر خواهیم آمد.

پرسپولیس می‌تواند این کار نیمه تمام را که قهرمانی آسیا است را تمام کند؟
قطعاً. شرایط خیلی خوبی داریم و با روحیه جنگندگی این کار نا تمام را تیم یحیی گل‌محمدی تمام خواهد کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز