کدخبر: 4398 پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1402 - 11:46 4398 پرینت خبر
منوچهر غفاری، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز:

خسارت سنگین خشکی تالاب صالحیه

image

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به وضعیت تالاب صالحیه به خصوص در زمینه گرد و غبار، گفت: خسارت سالانه خشکی این تالاب هزاران میلیاردی است و باید برای آن چاره‌اندیشی کرد.

به گزارش روشنای راه، منوچهر غفاری در دومین جلسه کارگروه اضطرار گرد و غبار استان البرز برگزار شد، با تأکید بر لزوم مدیریت تالاب صالحیه به عنوان یک منشأ گرد و غبار، گفت: تا زمانی که چرای غیرمجاز دام در محدوده این تالاب کنترل نشود ساماندهی پوشش گیاهی هم فایده‌ای نخواهد داشت.

وی با تأکید بر لزوم انجام مطالعات جامع در خصوص تالاب صالحیه، گفت: زهکشی که از سال‌ها پیش در این منطقه وجود دارد بدون برآورد تبعات زیست محیطی کشیده شده و الان هم نباید در قبال آن شتابزده عمل کنیم چون از مدار خارج کردن آن هم می‌تواند تبعات داشته باشد.

غفاری تصریح کرد: برای مدیریت این ۵۰ هزار هکتار باید مطالعات جامع انجام و با هماهنگی استان‌های همجوار اقدمات لازم صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه مشکل تالاب صالحیه یک موضوع ملی است و بهبود نیافتن وضعیت آن مخاطرات زیان‌باری به دنبال دارد، افزود: بحث تأمین آب برای این تالاب هم از ضروریات است و باید برای آن فکری شود. واقعیت این است که خسارت زیست محیطی ناشی از خشکی این تالاب در سال هزاران میلیاردی است.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز