کدخبر: 423 چهارشنبه، 19 خرداد 1400 - 12:30 423 پرینت خبر
حجت‌اله صیدی، ​مدیرعامل بانک صادرات ایران:

انعکاس سودآوری در ترازنامه بانک صادرات ایران

image

​مدیرعامل بانک صادرات ایران بابیان اینکه اکنون این بانک به طور کامل اززیان خارج شده وشاهد انعکاس سودآوری درترازنامه بانک صادرات ایران هستیم،گفت:برنامه عملیاتی ۳۰ ماهه برای بهبود شاخص‌های مالی بانک در سه مرحله توقف روند افزایشی زیان،بازگرداندن بانک به روند کاهشی زیان و ورود به منطقه سودبه نتیجه رسید.

به گزارش روشنای راه، حجت‌اله صیدی در جمع مدیران و روسای حوزه‌ها و شعب استان گلستان در مراسم تکریم و معارفه مدیریت شعب این استان با اشاره به برگزاری مجمع عمومی در ٣١ خرداد، اظهار داشت: در بین بانک‌های بزرگ کشور اولین بانکی هستیم که ۳۱ خرداد مجمع برگزار می‌کنیم. بر اساس صورت‌های مالی، بانک صادرات ایران به طور کامل از زیان انباشته خارج شده و ساختار مالی آن اصلاح شده است.

وی با یادآوری اینکه بانک در سال ۹۶ روزانه ۱۰ میلیارد تومان و به عبارتی ۳۵ هزار میلیارد ریال سالانه زیان می‌داد، گفت: بانک صادرات ایران طوفان‌های سهمگینی را از سر گذرانده و اگر یک بانک متوسط بود، آسیب جدی و غیرقابل جبران می‌دید.

‌مدیر عامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه موفقیت این بانک به دلیل وجود بنیان‌های قوی، حرفه‌ای‌گرایی و منش و سبک مدیریت ویژه بانک صادرات ایران حاصل شده است، خاطر نشان کرد:  امروز بانک از نظر منابع، مصارف و نقش آن در تولید در وضعیت بسیار مناسبی است. منابع بانک یا مستقیماً وارد بخش تولید شده یا در زنجیره تولید است. وقتی تقاضا را تحریک می‌کنیم و مثلا به یک داروخانه در قالب طرح طراوت تسهیلات پرداخت می‌کنیم، یا به یک سازنده درب و پنجره برای خرید پروفیل تسهیلات می‌دهیم و به همین ترتیب به تامین کننده مواد اولیه بالادستی هم تسهیلات می‌دهیم، اینها زنجیره تولید را تشکیل می‌دهند.  

وی تاکید کرد: افتخار می‌کنیم که ۲۲۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات اعطا شده بانک صادرات ایران در بخش تولید پرداخت شده است. در حوزه تسهیلات اعطایی به بخش‌های آسیب‌دیده از کرونا بالاترین درصد را داشته‌ایم و همکاران ما در شعب بیشترین همکاری را با متقاضیان دارند و نتیجه این تلاش‌ها به صورت یک ترازنامه مطلوب و صورت سود و زیان مناسب و وضعیت خوب در بازار سرمایه خود را نشان داده است که البته اگر شاخص کل بورس روزانه یک تا دو درصد، افت نداشت، نرخ سهم بانک صادرات ایران هم امروز در اوج می‌بود. کاهش نرخ سهم بانک بیشتر از افت شاخص کل بورس نبوده که نشان از اقبال سهامداران به سهام بانک دارد. البته در زمان افت شاخص بازار سرمایه، مردم تمایل چندانی به خرید سهم ندارند اما سهام بانک از نقدشوندگی مطلوبی برخوردار بوده است. بنابراین ثروت بانک افزایش یافته و دارایی‌های بانک صادرات ایران با کیفیت شده است به نحوی که در پایان سال گذشته ۱۸ هزار میلیارد تومان با دولت تهاتر بدهی صورت گرفت و توانستیم به میزان دو سوم آن یعنی ۱۲ هزار میلیارد تومان سهام ارزشمند و با کیفیت از دولت دریافت کنیم.

صیدی در جمع همکاران بانک در استان گلستان افزود: این دستاورد با تلاش‌های همکاران بانک در سراسر کشور محقق شده است و بابت این موفقیت از همه همکاران قدردانی می‌کنم.

وی عنوان کرد: با وجود معافیت برخی همکاران در این ایام، اغلب همکاران سر کار حاضر بودند که این تلاش‌ها نتیجه داده و شایسته قدردانی است. همکاران در شعبه و ستاد زحمت کشیده‌ و چراغ بانک را روشن نگاه داشته‌اند به نحوی که هیچ مشتری بانک هرگز دست خالی برنگشته است.

مدیر عامل بانک صادرات ایران با بیان اینکه موفقیت بانک و ورود بانک به منطقه سودآوری و اصلاح ساختارهای مالی پایان یافته و باید برای مرحله نوینی از فعالیت‌های بانک آماده شویم، افزود: بانک صادرات ایران را باید برای قرن پانزدهم آماده سازیم. طرحی به نام «صاد۱۴۰۱» تعریف شده و در مرحله اول تا پایان سال ۱۱۰ شعبه نوین از لحاظ دکوراسیون و عملیات افتتاح خواهد شد.

وی با تشکر و قدردانی از خدمات پیشکسوتان بانک صادرات ایران، گفت: باید تلاش کنم تا در سال ۱۴۲۰ بانک صادرات ایران همچنان یک بانک پیشرو باشد. مطالعات نشان داده که ۶۰ تا ۷۰ درصد زندگی مردم جنبه مادی پیدا کرده و تجارت داده‌ها در جهان رونق پیدا کرده است. کالاها استاندارد شده‌اند و ما باید بستر دریافت و پرداخت آنها را جذب کنیم.  

صیدی از طراحی یک سوپر اپلیکیشن پرداخت خبر داد و افزود: سوابق و داده‌ها ثبت خواهند شد و مردم با خرید از طریق بانک صادرات ایران، مطمئن خواهند بود که کالا یا خدمات استاندارد دریافت خواهند کرد.  

وی با تاکید بر حرفه‌ای‌گرایی در جریان فعالیت‌های بانک، افزود: توصیه من این است که حرفه‌ای‌گرایی در دستور کار باشد زیرا هر جا از اصول حرفه‌ای فاصله گرفته‌ایم، دچار کاستی و نارسایی شده‌ایم. بنابراین باید سعی کنیم بانک از ماموریت اصلی خود خارج نشود چراکه طبیعت کار بانک صادرات ایران، بانکداری است.  

مدیر عامل بانک صادرات ایران نظام‌مند شدن سیستم ارتقای همکاران را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با آزمون و مصاحبه تلاش کرده‌ایم که شایسته‌ها را برگزینیم. ترکیب کارکنان استان کیفی است و توزیعی طبیعی دارد و امکان رشد همه پرسنل فراهم است.

وی در این نشسست با ارزیابی ظرفیت‌های اقتصادی و منطقه‌ای استان گلستان گفت: استان گلستان به لحاظ قدمت، فرهنگ، مردم، و طبیعتش از استان‌های خوب و با اهمیت کشور است. این استان دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی است و نیاز به تمرکز بر مشتریان خارج از استان ندارد.  

صیدی با قدردانی از زحمات محمدرضا کریم، مدیر شعب سابق بانک صادرات استان گلستان، گفت: ایشان در چند سالی که مسئولیت مدیریت شعب استان گلستان را برعهده داشته‌اند، انصافاً زحمات شبانه‌روزی کشیدند و بدون حاشیه و با تلاش و آرامش بانک صادرات را در این استان هدایت کردند و به دستاوردهای مناسبی رساندند.

وی افزود: در استان گلستان از نظر سرانه منابع هنوز جای کار فراوانی وجود دارد و حجم منابع بانک در این استان باید تا پایان سال افزایش چشمگیر یافته و به تناسب آن مصارف نیز بالا برود. همچنین بهای تمام شده پول باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

مدیر عامل بانک صادرات ایران با قدردانی از زحمات محمدرضا کریم، مدیر شعب سابق استان گلستان، برای رحمت‌اله صالحی در مدیریت شعب بانک در این استان آرزوی موفقیت کرد.

نویسنده: م.خ

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز