کدخبر: 398 پنجشنبه، 13 خرداد 1400 - 11:50 398 پرینت خبر
محسن رخصی، مدیرکل کمیته امداد امام (ره) کرمانشاه:

بسیج برای ۲ هزار مددجوی کرمانشاهی اشتغال ایجاد می‌کند

image

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) کرمانشاه اعلام کرد که سازمان بسیج مستضعفین براساس تفاهم‌نامه امضا شده با کمیته امداد برای ۲ هزار نفر از مددجویان این نهاد در استان اشتغالزایی خواهد کرد.

به گزارش روشنای راه، «محسن رخصی» گفت: این تفاهم نامه با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و افراد کم برخوردار و همچنین تسهیل شرایط برای ایجاد فرصت های شغلی منعقد شده است.

وی افزود: در این راستا سازمان بسیح مستضعفین برای مددجویان کمیته امداد در سطح استان هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد و برای ۵۰۰ نفر دیگر نیز کاریابی می کند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه اعلام کرد: همچنین ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان در استان بخشی از زمینه های همکاری مطرح شده در این تفاهم نامه است.

رخصی تصریح کرد: ایجاد پنج مرکز نیکوکاری، معرفی ۱۲۰ خیر اشتغال و کارآفرین، تامین و بهسازی ۱۰۰ فضای کسب و کار و همکاری با ۳۰۰ جهادگر از دیگر زمینه های همکاری این تفاهم نامه به شمار می رود.

وی افزود: برنامه های اشتغال کمیته امداد به منظور درآمدزایی پایدار و توانمندی مددجویان اجرا می شود.

کرمانشاه با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع، ۱.۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است.

از ۲ میلیون نفر جمعیت استان کرمانشاه حدود ۲۰۰ هزار نفر در قالب ۸۴ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد است.

همچنین بیش از ۱۶۴ هزار مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان کرمانشاه است که از این تعداد ۴۲ هزار نفر دارای معلولیت در زمینه جسمی حرکتی، روانی، شنوایی، بینایی و گفتاری هستند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز