کدخبر: 387 سه‌شنبه، 11 خرداد 1400 - 10:03 387 پرینت خبر
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

حل مشکل پخش مسابقات ورزشی در برخی مناطق کشور

image

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح شبکه سیگنال‌رسانی زمینی برای رفع مشکل پخش مسابقات فوتبال و والیبال در برخی از مناطق کشور خبر داد.

به گزارش روشنای راه، «محمدجواد آذری جهرمی» در توئیتر خود نوشت: شنیده بودید که در برخی مناطق ایران، زمان پخش فوتبال یا والیبال، تلویزیون برنامه‌ دیگری پخش می‌شد و مردم به این مساله معترض بودند؟

وزیر ارتباطات با بیان این که مشکل حل شده است، گفت: ‏با تلاش چندساله فنی و حقوقی، در همکاری با سازمان صداوسیما، «شبکه سیگنال رسانی زمینی» ایجاد شد و از هفته‌ آینده رسما فعالیت خود را آغاز می‌کند.

اجرای پروژه راهبردی «سیگنال رسانی زمینی صدا و سیما» در جهت قطع وابستگی به شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی با وجود تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه بین‌المللی، از سال ۹۴ و در جهت تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی  در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت.

آذری جهرمی سال ۹۷ در مراسمی از آغاز اقدامات برای راه‌اندازی شبکه سیگنال رسانی زمینی خبر داد و گفت: تا پیش از این و در دوره نخست تحریم‌ها، به دلیل وابستگی که برای پخش شبکه‌های ماهواره‌ای داشتیم با مشکلاتی مواجه شدیم و مردم به خصوص مناطق محروم نمی‌توانستند از پوشش شبکه‌ها استفاده کنند. برای مثال به دلیل عدم پخش ماهواره‌ای، مناطق محروم امکان تماشای رویداد بین المللی مانند فوتبال را نداشتند که تمام تلاش این بود که بتوانیم شبکه ای مجزا برای ارائه خدمات در زمان مخاطرات تحریم داشته باشیم.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز