کدخبر: 370 یکشنبه، 09 خرداد 1400 - 12:34 370 پرینت خبر
حسن قاضی عسگر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:

کارخانه‌های سیمان اصفهان خواهان تجدید نظر قیمت‌گذاری دستوری‌ هستند

image

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت : واحدهای تولید سیمان در این استان در پی افزایش هزینه‌های تولید خواهان تجدید نظر در قیمت گذاری دستوری برای محصول خود هستند.

به گزارش روشنای راه، سید حسن قاضی عسگر در جلسه کارگروه وِیژه صنایع استان اصفهان با اشاره به اینکه گروه کاری ویژه صنعتی هر ماه برای  بررسی مشکلات بخش صنعت برگزار می شود، اظهارداشت: تولید کنندگان سیمان از یک طرف با افزایش هزینه های ۶۴ درصدی تولید سیمان مواجه و ازسوی دیگر با افزایش قیمت ۳۰ درصدی سیمان مواجه هستند که هزینه‌های تولید بیش ازقیمت سیمان شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: امروز تولید کنندگان سیمان درخواست داشتند، نسبت به نحوه قیمت گذاری دستوری، تجدید نظری صورت گیرد.

وی با تاکید به اینکه نرخ سیمان بسته به عرضه و تقاضاست،گفت: کارخانه‌های تولید سیمان در اصفهان، قیمت فله‌ای سیمان را ۲۱۰ هزار تومان برای هر تن و کیسه را ۳۱۰ هزار تومان در  هر تن می‌فروشند و این در حالی است که در استان‌های هم جوار رقم فروش تا ۸۰۰ هزارتومان در هر تن هم به‌فروش می‌رسد.

قاضی عسگر اضافه کرد:مشکل تولیدکنندگان سیمان در اصفهان افزایش هزینه‌های حمل و نقل است که باعث فساد و دلال بازی می‌شود و در نهایت منجر به افزایش قیمت تمام شده سیمان می‌شود.

وی بیان داشت: مشکل دیگر کارخانه‌های تولیدی سیمان در اصفهان ترخیص نشدن ۲۵ هزار دستگاه کامیون وارداتی برای تسهیل در حمل و نقل و تولید سیمان و کاهش هزینه‌هاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: مشکل افزایش بی رویه هزینه حمل و نقل کنترل نمی‌شود و همین مساله موجب افزایش قیمت و فشار به صنایع می شود.

وی با تاکید به اینکه نرخ سیمان بسته به عرضه و تقاضاست،گفت: کارخانه‌های  تولید سیمان در اصفهان، قیمت فله ای سیمان را ۲۱۰ هزار تومان برای هر تن و کیسه را ۳۱۰ هزار تومان در هر تن می‌فروشند و این در حالی است که در استان‌های هم جوار رقم فردش تا ۸۰۰ هزارتومان در هر تن هم به‌فروش می‌رسد.

قاضی عسگر اضافه کرد: مشکل تولید کنندگان سیمان در اصفهان افزایش هزینه‌های حمل و نقل است که باعث فساد و دلال بازی می‌شود و در نهایت به افزایش قیمت تمام شده سیمان منجرمی‌شود.

وی بیان داشت:مشکل دیگر کارخانه‌های تولیدی سیمان در اصفهان ترخیص نشدن ۲۵ هزار کامیون وارداتی به منظور تسهیل در حمل و نقل و تولید سیمان و کاهش هزینه‌هاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: مشکل افرایش بی رویه هزینه حمل و نقل کنترل نمی‌شود و همین مساله هر چند وقت یکبار موجب افزایش قیمت و فشار به صنایع می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: هفت کارخانه تولید سیمان در استان اصفهان با تمام ظرفیت صد درصدی خود مشغول تولید سیمان هستند اما به‌تازگی با مشکل برق و نیز گاز مواجه شده اند که امید می رود مشکل قطع برق این صنایع برطرف شود.

قاضی عسگر در پایان از طرح جدید استانداری با عنوان« سی . اس . آر »  واحدهای تولید سیمان خبرداد و گفت:در این طرح، توسعه اجتماعی صنایع و مسوولیت مسائل و مشکلات یک منطقه محروم روستایی توسط یک کارخانه مورد حمایت قرار می گیرد  که اولویت آن اشتغال و توسعه و آبادی مناطق محروم روستایی  است.

جلسه کارگروه ویژه صنایع استان  اصفهان امروز به مسائل کارخانه‌های سیمان اختصاص یافت و مسائل آنان مورد بررسی قرار گرفت.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز