کدخبر: 363 شنبه، 08 خرداد 1400 - 12:10 363 پرینت خبر
محمد راستاد،مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، حمل و نقل دریایی را صنعتی پویا:

به‌روز رسانی دانش در صنعت دریانوردی یک ضرورت است

image

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، حمل و نقل دریایی را صنعتی پویا دانست و افزود: با تحولات جهانی در این صنعت که بسیار گسترده، سریع و غیرقابل پیش‌بینی است،‌ به‌روز رسانی دانش در صنعت دریانوردی یک ضرورت است.

به گزارش روشنای راه، «محمد راستاد» در مراسم قدردانی از اساتید مرکز آموزش انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران، با اشاره به ظرفیت رو به توسعه آموزشی در این انجمن، گفت: با افزایش ظرفیت آموزش دریانوردی در مراکز بخش خصوصی، پشتوانه بسیار خوبی برای نسل‌های آتی علاقه‌مند به مشاغل دریایی فراهم شده است.

وی، اقدامات مثبت انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در حوزه آموزش را قابل تقدیر دانست و گفت: روند رو به ارتقای آموزش در این مرکز به عنوان قدیمی‌ترین انجمن صنفی صنعت دریایی، مورد حمایت کلی سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به توسعه غافلگیر کننده ظرفیت و فعالیت در شرکت‌های کشتیرانی کانتینری، بر مبنای اقتصاد مقیاس نیز یادآور شد: بالا رفتن سایز کشتی‌ها، یعنی محدود شدن بنادر برای پذیرش انواع کشتی‌ها و شکل‌گیری یک رقابت جدید. از طرفی اقتصاد مقیاس یعنی پایین آمدن کرایه حمل کالا که این رویکرد چالش جدی برای شرکت‌های کوچک‌تر کشتیرانی ایجاد می‌کند.

راستاد با اشاره به اقدامات این سازمان در خصوص تحولات انجام شده در افزایش سایز کشتی‌های کانتینری گفت: با اجرای طرح توسعه‌ای در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگ‌ترین بندر کانتینری کشور، امکان پهلوگیری و پذیرش کشتی‌های تا سایز ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU فراهم شده است.

در ادامه این مراسم، «مسعود پل‌مه» دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته نیز با اشاره به اینکه آموزش انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در راستای ارتقای سطح علمی صنعت دریا و خدمات بندری از سال ۱۳۸۶ با مجوز سازمان بنادر و دریانوردی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد، افزود:‌ اکنون خدمات آموزشی این مرکز در تهران و سایر استان‌ها و بنادر شمالی ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: با امضای تفاهمنامه با سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران، دوره‌های فنی و عملیاتی جدیدی در زمینه دریایی و بندری، در این مرکز فراهم و منجر به دریافت مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد دریایی و بندری توسط انجمن شده است.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته افزود:‌ در تفاهم‌نامه آموزشی با دانشگاه آزاد اسلامی، رشته‌های تخصصی دریایی و بندری در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای متقاضیان فراهم شد ضمن اینکه این مرکز آموزشی درجهت ارتقای سطح خدمات آموزشی خود در سال ۱۳۹۴ موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت (ایزو) نیز شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز