کدخبر: 35 دوشنبه، 17 آذر 1399 - 15:03 35 پرینت خبر
علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ثبت‎‌نام تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ ویژه ناشران برای آخرین‌بار تمدید شد

image

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمدید ثبت‏‌نام تسهیلات حمایتی کم‏‌بهره به ناشران خصوصی تا ۲۸ آذرماه خبر داد.

به گزارش روشنای راه، علیرضا اسماعیلی، گفت: نظر به تشکیل نخستین جلسه کارگروه اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ (ویژه ناشران) و با عنایت به فراخوان قبلی تصمیم گرفته شد زمان ثبت‎نام در سامانه برای آخرین بار جهت بهره‏ مندی هر چه بیشتر ناشران تمدید شود.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی‎های اخیر برای قطع زنجیره کرونا، مدت ثبت‏ نام وام کم ‏بهره تا تاریخ ۲۸ آذرماه سال جاری تمدید شد.

ناشران متقاضی دریافت این تسهیلات و یا ناشرانی که ثبت‏ نام آنها به طور ناقص انجام شده است می‎توانند با مراجعه به سامانه تحفه به آدرس الکترونیک www.tohfeh.farhang.gov.ir نسبت به ثبت ‏نام و یا تکمیل مدارک اقدام کنند.

سقف این تسهیلات کم‎بهره تا سقف یک میلیارد ریال است که در این مرحله صرفاً برای ناشران بخش خصوصی سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

این آخرین فرصت برای دریافت تسهیلات کم‎بهره است و به درخواست‏ های واصله پس از این تاریخ به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

این تسهیلات حمایتی کم‎ بهره به منظور حمایت از صنوف فعال فرهنگی، حفظ فرصت ‎های شغلی و رونق صنایع فرهنگی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان فرهنگی (ناشران) اعطا می‎ شود.

معاونت امور فرهنگی امیدوار است از طریق تزریق نقدینگی به صنعت نشر کشور، فعالان در بخش‌های مختلف این صنعت مانند پدیدآورندگان اعم از نویسنده، تصویرگر، مترجم، ویراستار، ناشران، فعالان در چاپ و توزیع و فروش کتاب بتوانند با دغدغۀ کمتری در این اوضاع اقتصادی ناشی از کرونا، به فعالیت فرهنگی خود ادامه دهند.

این اقدام بخشی از حمایت‎های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی برگزار نشدن نمایشگاه کتاب تهران است. پیش از این نیز معاونت امور فرهنگی با برگزاری طرح تابستانه کتاب، تسویه سریع کتاب‎ های خریداری شده از ناشران، تسریع در توزیع کاغذ دولتی میان ناشران، خرید کتاب از ناشران استانی و تمدید تفاهم‎ نامه با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای ارسال محموله ‎های فرهنگی (کتاب) تلاش کرد تا از ناشران و حلقه‎ های مرتبط با نشر حمایت کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز