کدخبر: 322 جمعه، 31 اردیبهشت 1400 - 14:06 322 پرینت خبر
حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز:

پرونده انتخاباتی در البرز تشکیل نشده است

image

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که تا کنون پرونده قضایی انتخاباتی در استان تشکیل نشده اما افرادی که قانون شکنی کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش روشنای راه، حسن مددی در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان با اشاره به اهمیت فضای مجازی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا افزود: این ویژگی نیازمند آن است که دستگاه های متولی نظارت دقیق و منسجمی بر فعالیت های نامزدها و هواداران آن ها در این فضا داشته باشند.

وی با بیان تجربه موفق دادستانی کرج در انتخابات اخیر مجلس و برگزاری نشست توجیهی برای نامزدها تصریح کرد: فرمانداری ها نسبت به برگزاری جلسات توجیهی برای نامزدها و نمایندگان آن ها اقدام تا شرایط و ضوابط برگزاری انتخابات و چارچوب های قانونی موجود تبیین شود.

مددی با اشاره به اینکه تاکنون پرونده قضایی در خصوص انتخابات در استان تشکیل نشده بر لزوم تذکر به افرادی که در صدد قانون شکنی هستند تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی در انتخابات پیش رو نظارت قانونی بیشتری خواهد داشت نسبت به هرگونه سوء استفاده از امکانات دولتی از جمله شهرداری ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان و دولتی علیه یا له نامزدها هشدار و متذکر شد: تعقیب قضایی و تسریع در رسیدگی قانونی به جرایم در انتظار متخلفان خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز در ادامه بر لزوم اتخاذ تدابیری برای رعایت نکات بهداشتی در حوزه های اخذ رای تاکید کرد و گفت: دستگاه های متولی نسبت به ضدعفونی محیط، صندوق اخذ رای و لوازم موجود در شعب، استقرار اقلام ضدعفونی و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی اقدام نموه و به عموم مردم برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی در اجرای انتخابات اطلاع رسانی کنند.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز