کدخبر: 1281 پنجشنبه، 04 آذر 1400 - 13:12 1281 پرینت خبر
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سرداران و امیران دفاع مقدس را باید به نسل امروز معرفی کنیم

image

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج گفت: سرداران و امیران قهرمانی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حضور داشتند که نسل کنونی آنها را نمی‌شناسد و امیدواریم با فراهم شدن فضاهایی همچون پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای، به نسل امروز معرفی شوند.

به گزارش روشنای راه،  محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از مرحله نهایی سومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در جمع خبرنگاران گفت: جوانان با استعداد و توانمندی در عرصه تولید محتوای دیجیتال همچون پویانمایی وارد شدند که ما سال ها در کشور از پیشرفت های آن عقب افتاده بودیم و ما اکنون در این فضا شاهد تلاش عزیزانی هستیم که ۴۸ ساعت کار مداوم انجام دادند تا دستاوردهای خود را به صورت استاندارد در این رویداد ارائه کنند.

سرداران و امیران دفاع مقدس را باید به نسل امروز معرفی کنیم
 دیدار و گفتگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با جوانان حاضر در سومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج

وی با اشاره به کیفیت بالای این رویداد افزود: این جشنواره سطح پویانمایی و بازی های رایانه ای را افزایش داده است و ما اکنون می توانیم با اتکا به این عزیزان مدعی باشیم که جزو کشورهای درجه یک در این حوزه هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه های جامع در بنیادملی بازی های رایانه ای خبر داد و گفت: با احتساب این مسئله که بازی و  پویانمایی بالاترین میزان مصرف فرهنگی در بین جوانان را داراست برنامه های حمایتی را تعریف کردیم.

اسماعیلی با اشاره به انیمیشن سفیر عشق که در این بازدید بخش هایی از آن پخش شد، گفت: تصاویر کاملاً این فضا را تداعی می‌کند که با تکنیک بسیار بالا تولید شده است و می‌توان گفت یکی از کارهای فوق‌العاده‌ انجام گرفته است و امیدواریم بعد از رونمایی و ارائه عمومی، شاهد ایجاد فضاهایی به نفع جریان های انقلابی و مومن کشور باشیم.

وی این رویدادها را فضایی برای بروز استعدادها در کشور دانست و گفت: دستاوردهای این افراد متعلق به آحاد جامعه است و ما شاهد هستیم که از همه استان‌ها، نمایندگانی در این رویداد حضور دارند که به هیچ دستگاه دولتی وابسته نیستند و با تکیه بر علایق شخصی فعالیت های خود را انجام می دهند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از این فضاها حمایت کند تا شاهد انجام کارهای بهتری در آینده باشیم.

وی افزود: ما در ایران به ویژه در دوران انقلاب اسلامی، شخصیت‌های بزرگی را داریم که می توان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در مرکز آنها دید که همه نسل‌های امروز او را درک کردند. اگر به دوره جنگ تحمیلی و دفاع مقدس برگردیم، سرداران و امیران قهرمانی را داریم که نسل کنونی آنها را نمی شناسد و امیدواریم با فراهم شدن چنین فضاهایی امکان معرفی آنها به نسل امروز فراهم شود.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی من در وزارت فرهنگ؛ عدالت فرهنگی و توجه به مناطق محروم است. در حال حاضر ستادی در وزارت فرهنگ ایجاد کردیم که در مناطق محروم در حال ثبت‌نام برای آموزش هستند. هم اکنون ۱۶ هزار هنرجو ثبت نام کرده اند. کار دوم حمایت از ظرفیت هایی است که وجود دارد و ما نگاه مان عبور از تهران به معنای توجه ویژه تر به مناطق کم برخوردار و محروم است که استعدادهای خوبی در آنها وجود دارد.

مرحله نهایی سومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در محل لانه جاسوسی آغاز بکار کرده و هم‌اکنون در حال برگزاری است. این رویداد فرهنگی هم‌زمان با هفته بسیج در بخش های بازی های ویژه تلفن همراه، نرم افزارهای یژه تلفن همراه و پویانمایی از دوم تا ۴ آذرماه برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن رزمایش یکپارچه بسیجیان متخصص در حوزه تولید محتوای تخصصی ویژه فضای مجازی با عنوان (مرحله مقدماتی سومین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج) است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز