کدخبر: 1211 دوشنبه، 24 آبان 1400 - 15:44 1211 پرینت خبر
اعظم کریمی، مدیرکل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان:

حمایت از ۱۸۰ اثر فرهنگی - آموزشی سمن‌ها در حوزه ازدواج و خانواده

image

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از حمایت تولید ۱۸۰ اثر فرهنگی - آموزشی با موضوع ازدواج و خانواده به همت سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) جوانان در هفت ماه گذشته سال جاری در استان‌ها خبر داد.

به گزارش روشنای راه، اعظم کریمی با اشاره به اهمیت تولید محتوای آموزشی و فرهنگی متناسب با نیاز جوانان و خانواده ها به ویژه در فضای مجازی اظهار داشت: با اعلام فراخوان و اولویت های موضوعی در استان ها، طرح های اولیه سازمان های مردم نهاد دریافت شد و پس از بررسی و داوری در استان و ستاد به مرحله تولید خواهد رسید.

وی ادامه داد: به طور کل ۱۸۰ اثر فرهنگی - رسانه ای در حوزه خانواده و ازدواج از فروردین تا پایان مهر سال جاری تولید شده که این تعداد شامل کلیپ های آموزشی روانشناسی، انیمیشن، موشن گرافی، فیلم کوتاه/مستند، اینفوگرافی، کاریکاتور، پادکست و... است.

کریمی گفت: در این راستا تاکنون همچنین ۶۱ محصول فرهنگی، رسانه ای با موضوع مهارت های زندگی، مهارت های ارتباطی، آگاهی رسانی و پیشگیری از طلاق، ۱۴ محصول فرهنگی با موضوع انتخاب آگاهانه همسر، ۶۵ محصول فرهنگی با موضوع ترغیب جوانان به ازدواج آسان، ۳۲ محصول فرهنگی با موضوع فرزندآوری و فرزندپروری و سایر محصولات فرهنگی با موضوع اهمیت مشاوره ازدواج و خانواده، سواد رسانه ای در خانواده، عفاف و حجاب، اعتیاد و خانواده، کمک های مؤمنانه و خیرین در امر ازدواج جوانان تولید شده است.

وی یادآور شد: اولویت محتوایی تولید محصولات رسانه ای شامل سیاست های کلی جمعیت، فرزندآوری و افزایش جمعیت، ازدواج و خانواده، سبک زندگی جوانان و خانواده های جوان، ازدواج آسان، نقد رسومات نوظهور و تشریفات زائد ازدواج، عفاف در خانواده، فرهنگ سازی مشاوره ازدواج و خانواده و فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی در جهیزیه بوده است.

همچنین معرفی الگوهای ازدواج موفق که بدون تشریفات مرسوم، زندگی مشترک را آغاز کرده اند، کنترل و کاهش طلاق در خانواده، آسیب های فضای مجازی و آموزش سواد رسانه ای در خانواده، نقد تشریفات نوظهور فرزندآوری مانند نمایش سیسمونی، مراسم نوپدید بارداری تا تولد و فرهنگ سازی پرهیز از مصرف زدگی از دیگر موضوعات این آثار بوده که به آنها پرداخته شده است.

اکنون بیش از ۳۲۰۰ سازمان مردم نهاد در زمینه فرهنگ‌سازی، تغییر و تحول در حوزه اشتغال، خدمات اجتماعی، آگاهی‌بخشی در خصوص محیط زیست و مصرف انرژی، تولید و توزیع رایگان کالاهای ضروری برای نیازمندان و مناطق حاشیه‌نشین و... به ویژه در مواقع بحران (هماهنگ با سازمان‌های مربوطه) فعالیت می‌کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
پایگاه خبری نوژان نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز