کدخبر: 1207 دوشنبه، 24 آبان 1400 - 09:34 1207 پرینت خبر
محمود حسینی پور، استاندار مازندران:

توریسم، تحصیل و تجارت، اولویت های اصلی توسعه استان

image

سید محمود حسینی پور، با بیان این که گردشگری و تجارت از اولویت های اساسی استان است، گفت: با تلاش و عزم جهادی می توان مازندران را به عنوان الگوی استانی تمدن ایرانی و اسلامی معرفی کرد.

به گزارش روشنای راه، سید محمود حسینی پور پس از مراسم معارفه خود به عنوان استاندار مازندران با حضور وزیر کشور در نشست با مدیران ستادی استانداری و فرمانداران استان، افزود: کار جهادی و تفکر انقلابی در حوزه مدیریتی باید دغدغه تمام مدیران استان باشد.

حسینی پور با بیان این که مسئولیت در خدمت صادقانه به مردم تجلی پیدا می کند تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی که کشور نیازمند ایثار و کار جهادی در حوزه های مختلف بویژه در بخش های اقتصادی است، کم کاری قابل پذیرش نیست و مسئول، باید مسئولیت خود را با تلاش و کار خود در عمل معنا کند.

استاندار خطاب به فرمانداران گفت: با توجه به فشار تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی پیش رو باید به دنبال حل مشکلات مردم به عنوان والی استان و شهرستان باشیم.

وی از فرمانداران خواست تامهمترین الویت های توسعه شهرستان ها را طی هفته آینده تهیه و ارسال کنند.

الویت های که می تواند با تمرکز و گره گشایی برای مردم پرثمرباشد.

استاندار مازندران، با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در دوران مسئولیت احمد حسین زادگان در شرایط کرونایی، تصریح کرد: تعامل، هم افزایی و همکاری کلید توفیق در امور است و اکنون که مسئولیت خدمتگزاری مردم را پذیرفته ایم باید جدی و با اولویت به این مهم بپردازیم.

نماینده عالی دولت در مازندران، افزود : نظارت بر افزایش افسارگسیخته قیمت در بازار به عهده فرمانداران است. بسیاری از مسائلی که فکر می‌کنیم لاینحل هست با وقت گذاشتن و کار کارشناسی می‌تواند گره گشایی شود.

حسینی پور یادآور شد: حضور میدانی فرمانداران در بازار برای کنترل قیمت‌ها یک راهبرد مدیریتی است.

وی افزود: فرصت هر کاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی منجر به ایجاد تجربه های قابل توجهی می‌شود که این تجربه ها را باید به مدیران بعدی خود منتقل کنیم. لذا از استاندار سابق و همه مدیران می خواهم تجارب خود را به عنوان اسناد سازمانی مکتوب کنند تا در راستای توسعه استان نقش ایفا کند.

استاندار مازندران تاکید کرد: برای تحقق توسعه در میدان عمل و برداشتن گام های موثر و سازنده، نیازمند تدوین برنامه چهارساله در شهرستان‌ها هستیم.

استاندار مازندران با اشاره به این که امروز انقلابی کسی است که برای مردم کار کند، افزود: تحول، تحول، تحول، شعار اساسی ماست و برای تحول؛ آتش به اختیار باشید.

وی گفت: از ظرفیت جوانان، افراد دارای ایده و خلاقیت و سرمایه گذاران برای برداشتن گام های بلند و موثر بهره گیری کنید.

استاندار، تاکید کرد: مدیر باید دارای قدرت لازم برای ایجاد رقابت باشد و برنامه راهبردی داشته باشد و هرگز به حاشیه ها ومسایل بیهوده مشغول نشود.

حسینی پور، افزود: خدمت به مردم و گشودن گره های پیش روی آنان، اهتمام شبانه روزی برای اعتلا و شکوفایی و ایجاد نشاط و امید در جامعه، راه و هدف یک مدیر در نظام اسلامی است.

وی یادآور شد: نباید به روزمرگی بیفتید بلکه باید با پویایی و جذب تجربیات مثبت، هر روز گامی نو بردارید. برای رفع موانع در بخش های مختلف، ستاد رفع موانع در شهرستان ها ایجاد شود.

استاندارمازندران در بخش دیگر سخنانش خواستاربهره گیری مدیران استان از تجربه کهنسالان،اندیشه میانسالان و انرژی جوانان شد و افزود:گردشگری،تبدیل شدن به قطب علمی و دانشگاهی و مرکز تجارت ملی و بین المللی برای صادرات محصولات به ویژه در بخش کشاورزی،الویت های اساسی توسعه استان محسوب می شوند.

حسینی پورافزود:توسعه تجارت و بازرگانی در مازندران با حفظ محیط زیست شکننده استان با ایجاد مراکز تجاری امکان پذیر است.

وی اظهار داشت:با شناسایی شهرهای مستعد،میزبان و پشتیبان می توان پروژه ها را تعریف و هدفمند کرد تا پازل توسعه استان معنا یابد.

مقام عالی دولت تاکید کرد:با تلاش و عزم جهادی می توان مازندران را به عنوان الگوی استانی تمدن ایرانی و اسلامی معرفی کرد.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز