کدخبر: 1204 یکشنبه، 23 آبان 1400 - 11:58 1204 پرینت خبر
عباس دادخواه، شهردار آبیک:

نوجوان فداکار آبیکی صاحب یک خیابان شد

image

یازده سال می گذرد از روزی كه نوجوان ۱۷ ساله آبیكی به خانواده اش خبر از گرفتن كارت اهدای عضو داد.

به گزارش روشنای راه، گویی به دلش،افتاده بود که بعد از رفتن خود میراثی ماندگار بگذارد، میراثی از جنس امید و معنویت، و چند روز بعد بر اثر بیماری به کما رفت و  ۲۳ عضو از بدنش را به یادگار گذاشت. اقدامی نیک از نوجوانی نیک اندیش.

اکنون بعد از گذشت ۱۱ سال با همت شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آبیک کوچه ای بانام سهند صیادی در خیابان شهید مسعود صیادی که پسر عموی سهند است نامگذاری شد. گویا عشق و ايثار در خانواده صیادی میراثی جاودانه است.

دکتر دادخواه به همراه نازنین زهرا اجلی و خرمن بیز دو عضو شورای اسلامي شهر با حضور در محل زندگی این نوجوان و دیدار با خانواده وی با اهدای لوح سپاس و پاسداشت یاد و نام وی کوچه محل زندگی سهند را با نصب تابلویی مزین به نام وی کردند.  

دکتر دادخواه شهردار آبیک در حاشیه این دیدار اظهار کرد: فرهنگ اهدای عضو امری نیکو است و باید در جامعه در جهت ترویج آن کوشید.

وی با بیان این مهم که خانواده های بیماران بسیاری چشم انتظار نجات جان عزیزان خود هستند تصریح کرد: با اهدای عضو می توانیم نفس های بسیاری را به امید و زندگی گره بزنیم و روزنه امید را در دل خانواده های بسیاری زنده نگه داریم.

وی ادامه داد: افرادی که با اهدای اعضای خود جان دوباره ای به بیماری می‌دهند میراثی ماندگار در جسم و جان جامعه به جا می گذارند و این بهترین میراث است.

دادخواه همچنین در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ما از آماده باش نیروهای خدمات شهری شهرداری آبیك در فصول بارندگی خبر داد.

دکتر دادخواه ضمن اظهار این مهم گفت: شهرداری آبیک با تلاش شبانه روزی خود در صدد است تا بتواند با رصد مشکلات و رفع آن فضای شهری مناسبی در اختیار شهروندان قرار دهد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه شهر از زیرساختهای مناسبی در زمینه جمع آوری آب‌های سطحی برخوردار نیست با همکاری همکارانم در واحد خدمات شهری در تلاش هستیم با رفع مشکلات موجود و همچنین شناسایی نقاطی که دچار آبگرفتگی خواهد شد در این خصوص اقدامات لازم را مورد انجام قرار دهیم.

دادخواه در آخر تصریح کرد: از شهروندان می خواهیم از ریختن زباله و نخاله های ساختمانی در کانال ها و جوی ها خودداری کنند تا در مسیر هدایت آب‌های سطحی دچار مشکل نشویم.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز