کدخبر: 1195 شنبه، 22 آبان 1400 - 13:04 1195 پرینت خبر

ایجاد ساختمان تخصصی شرکت های زیست فنآور در کارخانه نوآوری البرز

image

ساختمان‌ تخصصی شرکت های زیست فناور در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز اماده بهره برداری شد.

به گزارش روشنای راه، رییس بنیاد ملی نخبگان استان البرز درباره جایگاه کارخانه نوآوری و صنایع خلاق در توسعه علمی البرز گفت: بیش از ۵۰ درصد داروی کشور در استان البرز، تولید می شود، همچنین فعالیت شرکت های دانش بنیان فعال در موضوعاتی مانند داروهای نوترکیب یا بیوتکنولوژی دارویی، ظرفیت های ویژه ای برای فعالیت های مرتبط با زیست فناوری و سلامت در این استان ایجاد کرده است. به عنوان نمونه برای اولین بار در خاورمیانه،خط تولید انسولین با کشت سلولی با جدیدترین تکنولوژی در نظر آباد کرج در دست ساخت است.

رییس انجمن زیست شناسی ایران گفت: ۵ حوزه فعالیت سلامت، شهر هوشمند، حمل و نقل، محیط زیست و اقتصاد دیجیتال به عنوان محور فعالیت های کارخانه نوآوری البرز تعیین شده و امکان ایجاد آزمایشگاه های تخصصی برای استقرار شرکت های فعال در حوزه سلامت نیز در ساختمانی به عنوان (INNO LAB) فراهم شده است‌.

وی افزود: موقعیت جغرافیایی کارخانه نوآوری و دسترسی های آسان به تهران همچنین اختصاص فضای مناسب، امکان استقرار بخش های تحقیق و توسعه (R&D) کارخانه های دارویی و شرکت فعال در حوزه سلامت و زیست فنآوری در این کارخانه آماده کرده است.

وی افزود: استقرار گروه های تحقیقاتی و تولید و ارزیابی محصولات جدید دارویی در ابعاد آزمایشگاهی و نیمه صنعتی در بخش های در کارخانه نوآوری البرز، با استقبال فعالان نوآوری و زیست فناوری در استان مواجه شده شده است که مذاکرات استقرار این گروه ها در حال انجام است.

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز