کدخبر: 1189 چهارشنبه، 19 آبان 1400 - 13:47 1189 پرینت خبر
یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ضرورت بازارسازی برای نوشت‌افزار ایرانی

image

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت بازارسازی برای نوشت‌افزار ایرانی تاکید کرد وگفت: باید با حرکت به سمت بازارسازی از نظام یارانه‌ای دور شویم.

به گزارش روشنای راه، در این جلسه یاسر احمدوند معاون فرهنگی با اعضای هیئت مدیره انجمن فرهنگی فعالان نوشت‌افزار ایرانی‌اسلامی(ایران‌نوشت) با اشاره به قدمت ۱۰ساله این انجمن فرهنگی و فعالیت‌های آن و درباره ضرورت تعیین تکلیف حوزه نوشت‌افزار، تشویق تولیدکننده‌ها به تولید نوشت‌افزار ایرانی، تامین کاغذ نوشت‌افزار، برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار، کنترل و نظارت بر چاپخانه‌ها، تجاری کردن محتوای تولیدات داخلی و کاراکترسازی صحبت شد.

احمدوند با اشاره به ضروری بودن حمایت از حوزه نوشت‌افزار گفت: باید به سمت بازارسازی حرکت کنیم و از نظام یارانه‌ای دور شویم. وقتی توان تولید وجود دارد و متقاضی خرید هم هست، بازاری برای محصولات وجود دارد و باید به سمت بازارسازی حرکت کنیم.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ ادامه داد: یارانه‌ باید به زیرساخت‌ها یا امکانات عرضه و توزیع داده شود. باید درباره این شیوه‌ها هم‌اندیشی بیشتری صورت گیرد به  حمایت از انجمن‌ها اعتقاد دارم و البته صلاح انجمن‌ها در این است که متکی به دولت نباشند، بلکه به سمت بازاریابی و ایجاد بازار برای کالاها حرکت کنند.

احمدوند با تاکید بر ضرورت سیاست‌گذاری و هدایت نوشت‌افزار گفت: به نظرم تولی‌گری این حوزه هم‌اکنون در اختیار نهادی نیست. باید برای این موضوع طرحی جامع همراه با حدود مشارکت نهادهای مختلف تدوین و به عنوان یک طرح در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود. باید در این طرح خلاها و ضرورت تولی‌گری آن مشخص شود.

وی ادامه داد: یارانه‌ باید به زیرساخت‌ها یا امکانات عرضه و توزیع داده شود. باید درباره این شیوه‌ها هم‌اندیشی بیشتری صورت گیرد. معتقد حمایت از انجمن‌ها هستم. صلاح انجمن‌ها در آن است که متکی به دولت نباشند بلکه به سمت بازاریابی و ایجاد بازار برای کالاها حرکت کنیم. 

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ خاطرنشان کرد: در حوزه کاغذ هم وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مداخله در تولید یا پیگیری موضوع کاغذ نیست، اما چون ضرورت ناشران است وزارتخانه در این حوزه مداخله کرده است. تولیدکنندگان نوشت‌افزار هم باید طرح اقتصادی شفافی ارائه دهند تا بتوان برای آن برنامه‌ریزی کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز