کدخبر: 1186 چهارشنبه، 19 آبان 1400 - 12:10 1186 پرینت خبر
علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت:

ضرورت تامین امنیت زائران ایرانی در سفر به سوریه

image

رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر کشور سوریه، برقراری و تامین امنیت زائران ایرانی را از جمله مباحث محوری برای از سرگیری اعزام‌ها به سوریه خواند.

به گزارش روشنای راه، علیرضا رشیدیان با ابراز خرسندی از برقراری امنیت در سوریه و اینکه نظرات وزارت کشور بابت تامین امنیت زائران هم قابل توجه است، گفت: در رابطه با تامین امنیت زائران ایرانی از زمان ورود تا خروج از سوریه (از فرودگاه تا فرودگاه) با مسوولان وزارت سیاحه و گردشگری گفت وگو و رایزنی های لازم انجام شده است.

وی گفت: در ماه های اخیر امنیت حاکم در سوریه از شرایط مناسبی برخوردار بوده است.

رشیدیان اهتمام به رعایت پروتکل های بهداشتی برای از سرگیری اعزام ها را از جمله ضرورت ها دانست و افزود: با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر کشور، پروتکل هایی را برای سفرهای زیارتی تهیه و مدون کرده ایم که به طور قطع در زمان اعزام زائران تا بازگشت آنها از سفر، مبنای عمل قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون علیه کرونا نیز در جمهوری اسلامی ایران مطلوب است، گفت:  موضوع واکسیناسیون در اعزام ها و انجام تست پی. سی. آر از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت در زمان اعزام و بازگشت زائران با جدیت دنبال خواهد شد.

رشیدیان افزود: در همین راستا دیداری هم با وزیر بهداشت سوریه برای انجام همکاری و هماهنگی بیشتر در مباحث بهداشتی ضروری در از سرگیری اعزام ها انجام می شود.

رییس سازمان حج و زیارت اهتمام به تامین و حفظ سلامت، عزت، کرامت و امنیت زائران ایرانی برای از سرگیری اعزام ها را از جمله اولویت ها خواند و تصریح کرد: مسلماً همکاری و هماهنگی مسوولان کشور سوریه در بحث حضور زائران ایرانی و ارائه خدمات مناسب در این زمینه موثر خواهد بود.

 

آمادگی کامل برای تامین امنیت زائران ایرانی را داریم

وزیر کشور سوریه نیز در این دیدار تصریح کرد: بعد از برقراری امنیت در سوریه، حضور زائران برای زیارت حرم های مطهر حضرت زینب(س) و رقیه(س) آغاز شد، اما متاسفانه با همه گیری بحران کرونا پروازهای زیارتی لغو گردید.

محمد الرحمون افزود: اکنون با توجه به گسترش واکسیناسیون در کشورهای مختلف و نیز تمهیدات صورت گرفته ، وزارت بهداشت سوریه اجازه ورود زائران را صادر کرده که هم اکنون زائرانی از کشورهای مختلف همانند بحرین و پاکستان به سوریه سفر می کنند.

وی گفت: مرقد مطهر حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) نیز در امنیت کامل قرار دارد و از سفر زائران ایرانی به سوریه استقبال می کنیم.

وزیر کشور سوریه با ابراز خرسندی از پیگیری های انجام شده برای از سرگیری اعزام های زیارتی تاکید کرد: هیچ مشکلی در ارائه خدمات مناسب به زائران ایرانی در کشورمان وجود ندارد.

رییس سازمان حجوو زیارت روز یکشنبه به همراه هیاتی به منظور انجام اقدامات و تفاهم بر سر از سرگیری مجدد اعزام کاروان های زیارتی به سوریه به این کشور سفر کرد.

وی در این سفر چهار روزه با وزرای گردشگری، بهداشت و نیز اوقاف سوریه در دمشق پیرامون این سفرها و مباحث مختلف مربوطه بحث و تبادل نظر می کند.

رشیدیان و در روز نخست این سفر با سفیر کشورمان در دمشق، وزرای اوقات و نیز سیاحه و گردشگری سوریه دیدار کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز