کدخبر: 1183 چهارشنبه، 19 آبان 1400 - 12:02 1183 پرینت خبر
محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت:

قرار داد ساخت ۲ شناور ۳۸هزارتنی در ایزوایکو نهایی می شود

image

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت مناسب، قرار داد ساخت ۲ شناور ۳۸هزار تنی به زودی در مجتمع ایزوایکو نهایی می شود.

به گزارش روشنای راه، محسن صالحی نیا پس از بازدید از بخش های مختلف مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) افزود: استفاده از بخش تعمیرات مجتمع در سه سال اخیر با توجه به شرایط ایجاد شده با شتاب و شرایط بهتری درحال انجام است.

وی ادامه داد: در حوزه ساخت چند سالی است که از ظرفیت مجتمع ایزوایکو استفاده مناسبی به عمل نمی آید، برای همین خاطر مذاکراتی درحال انجام است که شرکت های کشتیرانی سفارش هایی را در حوزه ساخت ارائه بدهند و این سازمان برای افزایش ظرفیت های ایزوایکو (مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران) از طرح های توسعه ای این شرکت حمایت می کند.

رییس هیات عامل ایدرو تکمیل و توسعه کارگاه های جانبی و تجهیزات در این بخش را لازمه سرمایه گذاری بیشتر دانست و یاد آور شد: شرکت پرشیا هرمز از شرکت های زیر مجموعه ایزوایکو با توجه به قرارداد های که با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی دارد، به‌طور نسبی از ظرفیت های خود به خوبی بهره‌برداری می کند که با هم افزایی بیشتر می توان در حوزه ساخت شناورهای کوچک و یا تعمیرات آن بهره‌برداری بیشتری صورت گیرد.

صالحی نیا همچنین با اشاره به اینکه ایدرو بازوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه سرمایه گذاری صنعتی در کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با همکاری دیگر ارگان های دریایی کشور منابع مالی مورد نیاز تکمیل طرح های توسعه ای مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) را به پایان برسانیم.

شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) درسال ۱۳۵۲ به منظور جذب بخش بزرگی از بازار تعمیرات و ساخت شناور در ۳۷ کیلومتری غرب بندرعباس احداث شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز