کدخبر: 1177 سه‌شنبه، 18 آبان 1400 - 14:30 1177 پرینت خبر
وحید یامین پور، سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

هزاران کارگاه مشاوره در ۴۰۰ شهر برگزار خواهیم کرد

image

سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سالانه هزاران کارگاه مشاوره به صورت رایگان در ۴۰۰ شهر برگزار می‌کنیم، همچنین مجوز لازم برای مراکز مشاوره ازدواج اعطا می‌شود و از سمن هایی که در این حوزه فعال هستند حمایت خواهیم کرد.

به گزارش روشنای راه، وحید یامین پور در نشست با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: قانون تسهیل ازدواج جوانان در سال ۸۴ تصویب و اجرای آن به راه اندازی صندوق اندوخته جوانان موکول شد و در ماده یک و تمام مواد آن تکالیف تمام دستگاه ها نیز مشخص شد ضمن اینکه دولت موظف شده بود سه ماه بعد از آن، اساسنامه و آئین نامه های آن را تعیین کرده و به مجلس ارائه دهد اما هنوز بعد از ۱۶ سال این اتفاق نیفتاده است.

وی یادآور شد: البته در دولت نهم و دهم صندوق مهر امام رضا(ع) جایگزین آن شد و در دولت یازدهم و دوازدهم هم صندوق کارآفرینی امید جایگزین آن شد اما به طور مشخص تنها در حوزه اشتغال به ارائه تسهیلات پرداخت.

یامین پور تاکید کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در این مجلس تصویب شد از نظر اعطای تسهیلات به زوج های جوان، پیش بینی خوابگاه متاهلان و استمهال پرداخت وام ها با قانون تسهیل ازدواج جوانان هم پوشانی دارد اما برخی موارد پیش بینی شده در قانون تسهیل ازدواج جوانان، در این قانون نیست که مجلس یا باید برای آن الحاقیه بیاورد یا اصلاحیه ای برای آن تدوین کند که ظاهرا در مرکز پژوهش های مجلس در حال انجام است.

سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به سه ماموریت این وزارتخانه در حوزه ازدواج آسان اعم از مهارت افزایی، ارائه خدمات مشاوره ای و برگزاری کارگاه پیش، حین و بعد از ازدواج افزود: سالانه هزاران کارگاه مشاوره به صورت رایگان در ۴۰۰ شهر برگزار می کنیم همچنین مجوز لازم برای مراکز مشاوره ازدواج اعطا می شود و از سمن هایی که در این حوزه فعال هستند حمایت می کنیم.

یامین پور ادامه داد: همچنین دو اولویت اصلی حمایت از تشکل ها در حوزه تسهیل ازدواج جوانان، انجام فعالیت های فرهنگی و خیریه و مهارت افزایی است.

وی افزود: وظیفه تصدی گری در این حوزه نداریم زیرا اعتباراتی برای این وزارتخانه جهت تسهیل ازدواج جوانان تعیین نشده است اما در سال ۹۹ بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات ازدواج دادیم که از محل ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده تامین شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز