کدخبر: 1132 سه‌شنبه، 11 آبان 1400 - 14:12 1132 پرینت خبر
فاطمه محمدبیگی، نائب رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:

برای رشد اقتصادی باید به فکر رشد جمعیت باشیم

image

نایب رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: با تشکیل کمیته غربالگری در کمیسیون و همفکری با متخصصان مقرر شد غربالگری حذف نشود بلکه اختیاری، علمی و با نظر پزشک متخصص انجام شود.

به گزارش روشنای راه، فاطمه محمد بیگی در نشست خبری درباره طرح اظهار کرد: بررسی‌های بیمه‌ای نشان می‌دهد که تا چهل سال آینده در صورت عدم حمایت از فرزندآوری، صندوق‌های بیمه دچار ورشکستگی می‌شوند و فروپاشی اقتصاد و بحران کار را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای رشد اقتصادی از همین حالا باید به فکر رشد جمعیت باشیم، گفت: ما به دنبال رفع موانع فرزندآوری هستیم تا پدران و مادران به دلیل مشکلات معیشتی از فرزندآوری محروم نشوند.

محمدبیگی اظهار داشت: در کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، کمیته غربال‌گری تشکیل شد و متخصصان زنان در این جلسات حضور یافتند و نتیجه بررسی‌ها این شد که غربالگری حذف نشود بلکه اختیاری، علمی و با نظر پزشک متخصص مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در ادامه ارتقای کیفیت مراقبت‌های دوران بارداری و ترویج زایمان طبیعی را از مواد طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت عنوان کرد و گفت: علاوه بر این از مادران باردار ارزشیابی و نظرسنجی در مورد عملکرد کادر بهداشتی و درمان حین زایمان انجام خواهد شد و کارانه کادر بهداشت و درمان مطابق با عملکرد آنان خواهد بود. ضمن اینکه تلاش شده با راه اندازی پرونده‌های الکترونیک، ارتقای کیفیت دوران بارداری را داشته باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خانواده محور و سلامت محور است، گفت: اجرای این قانون منجر به کاهش فاصله طبقاتی در جامعه می‌شود.

محمد بیگی گفت: ما به دنبال ارتقای سلامت مادر و کودک و افزایش باکیفیت نمای جوانی جمعیت هستیم و همه ما باید برای افزایش جمعیت برنامه داشته باشیم.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز