کدخبر: 1130 سه‌شنبه، 11 آبان 1400 - 14:05 1130 پرینت خبر
محمد علیپور، نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی:

ضرر و زیان کشاورزان از قطعی برق تابستان گذشته جبران‌ناپذیر است

image

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی سوء مدیریت دولت گذشته را علت اصلی قطعی مکرر برق در تابستان عنوان کرد و گفت: در جریان قطعی‌های مکرر برق در تابستان گذشته و اثرات آن بر سیستم‌های آبیاری، کشاورزان دچار ضرر و زیان شدند.

به گزارش روشنای راه، محمد علیپور در مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درخصوص علت قطع برق و خاموشی‌های تابستان اخیر با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه داخلی گفت: گزارش کمیسیون با دیدگاه کارشناسی و ارائه راه حل ها بود، اما باید گفت تابستان گذشته روزهای سختی بود.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: درست است در صنعت برق سرمایه گذاری کمتری داشته ایم، اما در سال خشکسالی در اثر قطعی‌های مکرر برق، کشاورزان نیز خسارت دیدند، چرا که از تکنولوژی‌های نو مانند آبیاری نوین و قطره ای استفاده کردند و در نهایت محصولشان نارس شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضرر و زیان کشاورزان از قطعی برق جبران ناپذیر است، گفت: مجلس باید تکلیف صنعت برق و مسئولان برق را روشن کند، چرا که تابستان گذشته در جریان قطع و وصل مکرر برق کل مردم ایران آسیب دیدند.

 

برخی اظهارات درباره واکسیناسیون خلاف سیاست‌های کلی کشور است

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره اظهارات مطرح شده درباره واکسیناسیون اظهار کرد: چندین بار از زبان مجلس و در صحن علنی در خصوص واکسیناسیون اظهارنظرهایی شد که خلاف سیاست‌های کلی کشور در زمینه واکسیناسیون است، امروز با حرکت خوبی که دولت در زمینه واردات واکسن انجام داده است صلاح نیست از زبان مجلس این اقدام مناسب مورد ابهام قرار بگیرد.

وی افزود: از نظر شما تزریق واکسن توسط ولی فقیه در منظر عمومی، آخرین استفتاء ایشان و تاکید بر سیاست‌ها آیا کفایت نمی‌کند؟ آیا حرکت‌های دولت تاکنون اقناعی نبوده است؟ آیا به نظر شما کسی که واکسن نمی‌زند و قصد دارد وارد مجامع عمومی شود و دیگران را مبتلا نماید نامش اجبار است؟

میرمحمدی گفت: آیا کاهش مرگ و میر از ۷۰۰ نفر در روز به ۱۵۰ نفر اثر مثبت تزریق واکسن محسوب نمی‌شود؟ آیا فتاوای مراجع تقلیدی مانند مقام معظم رهبری، آیت الله سبحانی و آیت الله جوادی آملی کفایت نمی‌کند تا در بحث تزریق واکسن ابهام ایجاد نکنیم؟ اگر عدم واکسیناسیون باعث قطع زنجیره انتقال نشود و شاهد افزایش مرگ و میر باشیم باز هم ابهام ایجاد می‌کنیم؟

نماینده مردم تفت با بیان اینکه مباحث مطرح شده در شأن مجلس نیست، گفت: امروز آثار مثبت تزریق واکسن کرونا در کشور و مجامع بین المللی به اثبات رسیده است، از همکاران درخواست می‌کنم اکنون که دولت واکسیناسیون را به خوبی انجام می‌دهد ما نیز کمک کننده باشیم.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز