کدخبر: 1079 شنبه، 01 آبان 1400 - 12:26 1079 پرینت خبر
حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان:

رسانه ابزار مدیریت است

image

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در دنیای امروز رسانه ابزار مدیریت محسوب می شود و در این زمینه سواد رسانه‌ای از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش روشنای راه، حسین مدرس خیابانی در دیدار رییس و خبرنگاران ایرنا با وی اظهار داشت: نسل امروز نسل کپسولی شده و تنها با کلید واژه ها سر و کار دارد برهمین اساس باید نیاز مخاطب شناخته شده و بر اساس آن اطلاع رسانی درست، دقیق و شفاف انجام شود.

وی افزود: فرصت مطالعه اخبار و گزارش ها برای جامعه اندک است به همین سبب باید اخبار بطور خلاصه و کوتاه و در واقع کپسولی در اختیارشان قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در جامعه خلاء فکری و دانشی وجود دارد که باید با اطلاعات رسانه های معتبر از جمله ایرنا برطرف شود در غیر اینصورت رسانه های معاند پیش قدم می شوند.

وی بیان کرد: مردم تشنه اطلاعات و آگاهی هستند و بر همین اساس باید خبرهای خوب و مثبت بوسیله رسانه ها بدرستی منتشر شوند.

مدرس خیابانی گفت: باید از جهات مختلف تلاش شود تا اخبار و اطلاعات درست، دستاوردها و پتانسیل ها، هنرها و نجابت مردم سیستان و بلوچستان از طریق رسانه ها به زیبایی به تصویر کشیده شود.

وی با اشاره به نقش و جایگاه خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: در برخی مقاطع ایرنا را خبرگزاری صرف دولت می دانستند اما اکنون در دوره دولت انقلابی و مردمی این خبرگزاری متعلق به نظام و ملت است و به عنوان خبرگزاری نظام و انقلاب شناخته می شود و انتظارات نیز از این رسانه در قد و اندازه انقلاب است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر در گذشته چهره استان مخدوش به تصویر کشیده شده بود امروزه با وجود این همه ظرفیت، توانمندی و استعداد باید چهره واقعی و زیبای سیستان و بلوچستان به تصویر کشیده شود تا ذهنیت های منفی نسبت به این استان زدوده شود و در این زمینه ایرنا نقش بسیار مهمی برعهده دارد. 

وی با قدردانی از تلاش خبرنگاران و مجموعه کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی در سیستان و بلوچستان بر توسعه فعالیت های این رسانه نظام در سراسر استان تاکید کرد و گفت: تاسیس ۲ دفتر مصوب ایرنا در زابل و ایرانشهر هر چه سریعتر با همکاری و همراهی فرمانداران و روابط عمومی استانداری انجام شود.

مدرس خیابانی با تاکید بر ایجاد و توسعه رشته های مرتبط با علوم ارتباطات در دانشگاههای استان تصریح کرد: دانشگاه‌های استان با راه اندازی این رشته ها به توسعه و پیشرفت رسانه ها در استان کمک کنند و در این زمینه روابط عمومی استانداری در ارتباط گیری با روسای دانشگاههای استان در ایجاد رشته های علوم ارتباطات اجتماعی و روزنامه نگاری و فناوری اطلاعات تسریع کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز