کدخبر: 1069 پنجشنبه، 29 مهر 1400 - 13:25 1069 پرینت خبر
زهره سادات لاجوردی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

نفوذ و استحاله فرهنگی از مولفه‌های جنگ نرم دشمن علیه نهاد خانواده است

image

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نفوذ و استحاله فرهنگی دشمن را دو مولفه عمیق و کاربردی در جنگ نرم علیه کشور و نهاد خانواده توصیف کرد.

به گزارش روشنای راه، «زهره سادات لاجوردی» در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در سالهای اخیر به‌رغم برخی ترک فعل‌ها و سوء تدبیر برخی مسوولان کشور دچار رنج مضاعف شد ولی در دولت سیزدهم امیدها دوباره بازگشته است و امید به تحول به نفع مردم و حل مشکلات کشور و بهبود وضعیت اقتصادی بیشتر شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم افزود: در این زمان که ادامه مسیر تحول و خدمت رسانی به مردم است،  از دولت انتظار داریم که هر چه سریع تر نسبت به انتصاب مدیران و معاونان در سطوح مختلف اقدام کند.

لاجوردی با تاکید به پیگیری امور مهمی چون واکسیناسیون عمومی و گسترده ادامه داد: در چنین شرایطی کشور نیاز مبرم به تحول گسترده در موضوع انتصاب مدیران و معاونان شایسته، تحول گرا، انقلابی و جوان دارد و انتظار می‌رود دولت با اولویت و جدیت کادر تشکیلاتی خود را از سطوح عالی تا سطوح میانی و بعد از آن با سرعت تکمیل کند تا خدمت رسانی به مردم عزیز ایران با هماهنگی بیشتر دنبال شود.

وی بیان کرد: در بحث سیاست خارجی با تغییر رویکرد و اتخاذ مواضع عزتمندانه، حکیمانه و مطابق مصلحت کشور زمینه عضویت ایران در پیمان همکاری شانگهای فراهم شد، این امر نشان دهنده آن است چنانچه مسوولان کشور مطابق اصول سه گانه عزت، حکمت و مصلحت تصمیم گیری کنند و بدون ترس مقابل قدرتهای پوشالی اقدام کنند نتایج شیرینی برای کشور به بار خواهد نشست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پرونده هسته‌ای و سایر مسائل باید با اتکاء به خداوند متعال  امور را پیش ببرد، عنوان کرد: این قدرت برآمده از ایمان و مجاهدهای جوانان و دانشمندان فرهیخته کشور و اقتدار سیاسی، نظامی و امنیتی که محصول مجاهدت‌های نیروهای مسلح و حافظان امنیت کشور است که بدون تشویش و ترس و با رعایت اصول یاد شده در مذاکرات وارد شوند و منافع کشور را با اقتدار تامین کنند.

لاجوردی،  فرهنگ را مهمترین عنصر شکل‌دهی موجودیت جامعه توصیف کرد و گفت: امام خمینی(ره)  اعتقاد داشتند که اگر فرهنگ درست شود یک مملکت اصلاح می شود و آن چیزی که ملت‌ها را می سازد فرهنگ صحیح است. البته مشکلات معیشتی امروز نباید ما را از مسائل فرهنگ غافل کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم با اشاره به افزایش آمار طلاق، سست شدن بنیان خانواده، طلاق‌های عاطفی، کمرنگ شدن عفاف که ریشه در مسائل فرهنگی دارد، گفت: در این میان نقش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است، امروز نفوذ و استحاله فرهنگی به عنوان دو مولفه عمیق و کاربردی است که دشمن در جنگ نرم فرهنگی علیه کشور ما به کار گرفته و نهاد خانواده را هدف گرفته است.

وی  ادامه داد: ضروری‌ترین رویکرد در سیاستگذاری‌ها، قانونگذاری و طرح‌های اجرایی درباره زنان و خانواده توجه به صیانت و پاسداری از هویت انسانی زن مسلمان و تلاش برای ارتقای جایگاه آنان در خانواده  است و تا زمانی که به این رویکرد توجه کافی نشود در حل و پیشگیری آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی توفیقی به دست نخواهد آمد. به این منظور باید هماهنگی بین نهادها و بخش‌های مختلف کشور که عهده دار پیگیری مسائل زنان و خانواده هستند وجود داشته باشد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز