کدخبر: 1058 سه‌شنبه، 27 مهر 1400 - 13:34 1058 پرینت خبر
عبدالجلال ایری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلش شورای اسلامی:

صادرات قیر منوط به تامین نیازهای داخلی شد

image

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت قیر مقرر شد صادرات قیر پس از تامین نیاز داخلی و مازاد بر مصرف کشور انجام شود.

به گزارش روشنای راه، «عبدالجلال ایری» با تشریح نشست فوق العاده کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با «مجید عشقی» رییس سازمان بورس به خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش سرسام آور قیمت قیر در روزهای اخیر کمیسیون عمران جلسه‌ای با رییس سازمان بورس برگزار کرد تا ضمن استماع گزارش وی در خصوص این افزایش قیمت، برای کنترل و مدیریت این محصول تصمیم‌گیری شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت قیر در جلسه امروز مقرر شد صادرات قیر پس از تامین نیاز داخلی و مازاد بر مصرف کشور انجام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بدون توجه به نیاز داخلی قیر صادرمی شود، یادآورشد: همچنین مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت هم به این موضوع ورود کند و صادرات قیر و تمامی مصالح مورد نیاز ساخت مسکن از جمله فولاد و سیمان منوط به تامین نیاز داخلی شود.

ایری با بیان اینکه در این نشست مقرر شد تولیدکنندگان قیر محصولات خود را با ۳۴ درصد سود به فروش برسانند، گفت: با توجه به تاکید کمیسیون عمران بر افزایش نظارت دستگاه‌های متولی بر بازار قیر و ضرورت بررسی ابعاد مسئله، جلسه دیگری هم با وزیر صمت در این خصوص برگزار خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون بودجه سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان باید برای تامین قیر پروژه‌های عمرانی میان دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت راه شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان شهرداری‌ها توزیع شود که این امر نیز پس از گذشت ۷ ماه از سال انجام شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز