کدخبر: 1057 دوشنبه، 26 مهر 1400 - 20:27 1057 پرینت خبر
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خودکفایی تولید کاغذ در دستور کار دولت قرار دارد

image

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خودکفایی در تولید کاغذ از طریق توسعه ظرفیت تولید این محصول برای تامین نیازهای فرهنگی کشور در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش روشنای راه، محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران در قزوین به خبرنگار ایرنا ، افزود: در آخرین سفر استانی هیات دولت به فارس ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار یک واحد تولید کاغذ و مقوا قرار گرفت که ۲۰ درصد نیاز کشور به این محصول را تامین می کند.

وی اظهار داشت: پیگیر راه اندازی ۲ واحد تولیدی نیز در خوزستان هستیم که ۲۴۰ هزار تن ظرفیت تولید دارند و می توانند نیاز کشور را به طور کامل مرتفع کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجموع نیاز کشور به کاغذ و مقوا در سال را ۳۴۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: برای تامین نیازهای کشور در حوزه کاغذ در میان مدت نیز کارگروه سه نفر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت تشکیل شده و ۲۰ میلیون دلار نیز ارز نیمایی برای واردات این کالا تخصیص یافته است.

وی افزود: محموله ای ۷.۵ میلیون تنی نیز در داخل کشور وجود دارد که دارای مشکل قضایی است و در حال پیگیری برای حل مسایل آنها هستیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد از خبرنگاران و وضعیت بیمه آنان گفت: در این رابطه ماموریت های صندوق فرهنگ و هنر افزایش یافته است.

اسماعیلی اظهار داشت: نارضایتی خبرنگاران از وضعیت بیمه به گوش ما رسیده و در همین رابطه به رییس صندوق هنر ماموریت داده شده است به مطالبات خبرنگاران در این خصوص رسیدگی شود تا همه اصحاب رسانه که استانداردهای این حرفه را دارا هستند از حمایت های قانونی بهره مند شوند.

اسماعیلی همچنین با اشاره به برگزاری دوسالانه خوشنویسی در قزوین، بیان کرد: نمایشگاه و رخداد دوسالانه خوشنویسی برای دوره های بعد باید به صورت بین المللی و با حضور هنرمندان کشورهای اسلامی برگزار شود.

وی ادامه داد: تلاش داریم تا فضای عرضه و نمایش آثار هنرمندان ملی را در خارج از کشور از جمله در خوشنویسی فراهم کنیم.

"محمد مهدی اسماعیلی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر دوشنبه وارد قزوین شد و مورد استقبال استاندار و دیگر مسوولان این استان قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با هدف شرکت به همایش ملی دوسالانه خوشنویسی به قزوین سفرکرده است، در حاشیه این همایش از نمایشگاه برگزار شده هنرمندان دیدن کرد.

در بخش نمایشگاهی این رخداد ۲۰۰ اثر به نمایش گذاشته شده است.

قزوین لقب پایتخت خوشنویسی ایران را داراست.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز