کدخبر: 1025 چهارشنبه، 21 مهر 1400 - 18:03 1025 پرینت خبر
فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

بررسی ساماندهی نیروهای وزارت نفت در کمیسیون انرژی مجلس

image

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی نحوه افزایش تولید نفت، وضعیت شرکت‌های عملیاتی، سرمایه‌گذاری، دیپلماسی انرژی و ساماندهی منابع انسانی در شرکت نفت با حضور مسوولان مربوطه خبر داد.

به گزارش روشنای راه، «فریدون حسنوند» در توضیح نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در این نشست «محسن خجسته‌مهر»  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران حاضر شد و موضوعاتی مانند افزایش تولید نفت، وضعیت شرکت‌های عملیاتی، فروش نفت، نحوه سرمایه‌گذاری، دیپلماسی انرژی، ساماندهی منابع انسانی در شرکت نفت، دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه نفت، شرکت‌های عملیاتی و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه  اعضای کمیسیون و معاون وزیر نظرات و دیدگاه‌های خود را در این موارد مطرح کردند، افزود: میزان نیاز به تولید نفت، میزان نیاز صنایع، نیروگاه‌ها و مصارف خانگی به گاز از دیگر مباحث مطرح در این نشست بود که مدیرعامل شرکت ملی نفت در حوزه‌های مربوط به خود توضیحاتی ارائه کردند.  

حسنوند با تاکید بر اینکه مقرر شد روش‌های تشویقی و حمایتی، انگیزه را در نیروهای صنعت نفت بالا ببرد، اظهار داشت: بر همین اساس در معاونت امور انسانی وزارت نفت شکل گرفته تا مشکلات مرتبط با کارکنان را حل و ساماندهی کند این در حالی است که کارکنان وزارت نفت به طرق مختلف با کمیسیون انرژی در تماس هستند.  

به گفته این نماینده مجلس در این جلسه بحث مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ملی نفت نیز مطرح شد چراکه لازم است این شرکت مسئولیت‌های خود را در مناطق نفت‌خیز و گازخیز به طور کامل انجام دهد.

حسنوند در ادامه با اشاره به تدوین قانون بودجه سال ۱۴۰۱،  گفت: در این نشست مقرر شد برنامه های توسعه با یکدیگر تطبیق داده شده تا بتوانیم یک قانون جامع و کامل در حوزه نفت و گاز ارائه دهیم.   

وی درباره درخواست احمد مرادی نماینده بندرعباس درباره برخی سوءمدیریت‌ها در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به عنوان دیگر دستور جلسه امروز نیز گفت: این دستور با حضور مدیران ذیربط وزارت نفت و وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی بررسی شد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گزارش نماینده درخواست‌کنندگان اعمال ۲۳۴ قرائت شد و نمایندگان دستگاه‌های حاضر نیز توضیحاتی مطرح کردند و در نهایت مقرر شد؛ ظرف مدت یک هفته، جلسه دیگری برگزار شود و نقطه نظرات نماینده درخواست‌کنندگان در این باره شنیده و در نهایت گزارش به صحن مجلس ارسال شود.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز