کدخبر: 1022 سه‌شنبه، 20 مهر 1400 - 17:38 1022 پرینت خبر
جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور:

اتوبوس آمبولانس در یک اعزام توان جابجایی ۱۰ بیمار را دارد

image

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اتوبوس آمبولانس در یک اعزام می تواند بالغ بر ۱۰ بیمار را جابجا کند و امیدواریم در امداد نوروزی از این آمبولانس ها استفاده کنیم.

به گزارش روشنای راه، جعفر میعادفر در مراسم بازبینی خط تولید اتوبوس آمبولانس ایران خودرو تصریح کرد: در حوادث طبیعی و غیرطبیعی، مجموعه این اتوبوس آمبولانس ها در زمان محدود می توانند بیماران متعددی را به بیمارستان منتقل کرده و از اعزام هر آمبولانس یک بیمار جلوگیری شود.

وی افزود: از کشورهای حادثه خیز هستیم و حوادث ترافیکی یکی از چالش های کشور است و سالانه تعدادی از هموطنان به خاطر حوادث ترافیکی فوت می کنند.

میعادفر ادامه داد: در حوادث طبیعی و غیرطبیعی مجموعه ای از این اتوبوس ها در یک زمان محدود می تواند تعداد بیماران زیادی را مداوا کند زیرا ماموریت «یک آمبولانس یک بیمار»، هزینه های بسیاری دارد و از این طریق می تواند اتوبوس آمبولانس برای بسیار مفید باشد.

رئیس  اورژانس کشور گفت: در ایران خودرو با اعتمادی که به دوستان داشتیم و با ایجاد خود باوری و تکیه بر «ما می توانیم» این امر مهم را انجام دادیم. ۶۵ درصد این آمبولانس ها مربوط به ایران خودرو است و همچنین ۳۵ تا ۴۰ درصد توسط یک شرکت دیزاین و آمبولانس‌ساز در فرصتی که چندان طولانی نخواهد شد تکمیل می‌شود و  مردم در امداد نوروزی از این آمبولانس‌ها بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: باید هرقدر می‌توانیم تلاش کنیم تا کیفیت کار را بالا ببریم و خدمات رسانی‌ را بیشتر کنیم. همواره از تولید داخل حمایت کرده‌ایم. البته امروز این آمبولانس‌ها وارد ناوگان عملیاتی ما نمی‌شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: تعداد آمبولانس‌سازهای کشور محدود است. در همه دولت‌ها بوده‌ام، اما نگاه این دولت به درون است و در دو سه جلسه اول دولت مصوب شد که از آمبولانس داخلی استفاده شود.

میعادفر خاطرنشان کرد: هرقدر کیفیت کار بالا برود ما هم تمایل داریم ریالی خرید کنیم. با این شرایط ارزی، کار بسیار سخت است. یک قرارداد هزار دستگاه آمبولانس هم داریم که مشکل ارزی و فنی، ورود آنها را با سختی‌هایی مواجه کرده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز