کدخبر: 251 شنبه، 18 اردیبهشت 1400 - 14:54 251 پرینت خبر
ابوالحسن قورچیان، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز:

مطالبات بازنشستگان پیگیری می شود

image

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز با تشریح ضریب های افزایشی مستمری بازنشستگان اعلام کرد که به طور قطع مطالبات این عزیزان در اسرع وقت پیگیری خواهد شد.

به گزارش روشنای راه، ابوالحسن قورچیان گفت : انتظار می رود بازنشستگان تامین اجتماعی با همکاری خوب خود با متولیان این امکان را به وجود آورند تا در فضای آرام مشکلات پیگیری شود.

وی در عین حال بیان داشت : میزان افزایش حقوق بازنشستگان از مرداد ماه سال گذشته آغاز شده ، روند خود را به خوبی طی می کند و امسال مبالغ قابل توجهی به حقوق این عزیزان افزوده شده است.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز به بیان جزئیات افزایش مستمری و متناسب سازی حقوق مستمری بگیران پرداخت و افزود : مرحله اول طرح متناسب سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی که یکی از آرزوها و خواسته های به حق مستمری بگیران بوده  پس از سال ها با عزم جدی مدیرعامل و مسوولان عالی سازمان طی مرداد ماه سال ۱۳۹۹  صورت پذیرفت ؛ اجرای مرحله دوم طرح مذکور نیز با انجام رایزنی های گسترده و جلسات فشرده و متعدد کارشناسی مطابق با نظرات و پیشنهادات مورد توافق با مسئولان و روسای کانون ها و تشکیلات بازنشستگی با تاکید بر تعامل ، همگرایی و خرد جمعی در احکام بازنشستگان و مستمری بگیران اعمال و از روز جمعه  دهم اردیبهشت ماه جاری در سایت سازمان قرار گرفت.

وی جدول افزایش ها را به شرح زیر توضیح داد:

  ماده ۹۶ قانون ( افزایش سنواتی ) بر مجموع مبالغ مستمری و متناسب سازی اسفندماه سال ۱۳۹۹ مستمری بگیران اعمال شده است . 
 جبران ۷۵ درصد عقب ماندگی مستمری سال برقراری نسبت به سال ۱۴۰۰ صورت پذیرفته که این موضوع مورد رضایت کلیه نمایندگان و روسای کانون های بازنشستگی ومستمری بگیران سایر سطوح ( بیشتر از حداقل بگیر ) واقع گردیده و این گروه از مستمری بگیران نسبت به اسفند ماه ۹۹ از افزایش از ۵۰درصد تا ۱۰۰ درصد برخوردار شده اند . 
 با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح بازنشستگان و مستمری بگیران ، پس از اعمال ماده ۹۶ ( افزایش سنواتی ) و اجرای متناسب سازی حقوق و افزایش مزایای جانبی ، دریافتی هیچ مستمری بگیری کمتر از از یک و نیم برابر مجموع پرداختی اسفند ۹۹ نخواهد بود . 
قورچیان  افزود : با توجه به اقدامات فوق تحول چشمگیری در میزان پرداختی به مستمری بگیران اتفاق افتاده به طوری که میزان مستمری حداقل بگیران با ۳۰ سال سابقه نسبت به اسفند ۹۸ بیش از ۱۶۰ درصد و نسبت به اسفند ۹۹ بیش از ۵۰ درصد  رشد داشته و سایر حداقل بگیران نیز نسبت به اسفند ۹۸ از افزایش حدودا ۱۲۰ درصد و نسبت به اسفند ۱۳۹۹ از افزایش ۵۰ درصد برخوردار شده اند . همچنین میزان پرداختی به مستمری بگیران تامین اجتماعی در کل کشوردر اسفند ماه سال ۱۳۹۸ ماهیانه حدود ۶ هزار میلیارد تومان  بوده که این مبلغ در اسفندماه ۱۳۹۹ به حدود ۹ هزار میلیارد تومان و در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان رسیده  و این امر حاکی از عظمت طرح و اهتمام ویژه  سازمان در این خصوص می باشد .  

سرپرست تامین اجتماعی استان خاطرنشان کرد :مستمری بگیران عزیز مطمئن باشند خواسته های به حقشان تا وصول نتیجه پیگیری خواهد شد و انتظار می رود با توجه به اقدامات به عمل آمده

از تجمعات مرتبط با این موضوع خودداری کنند.

تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی البرز از حدود پنج ماه پیش تاکنون در فضایی آرام و بدون تنش با حضور در ساختمان اداره کل تامین اجتماعی خواهان افزایش میزان مستمری خود هستند.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز