کدخبر: 1152 شنبه، 15 آبان 1400 - 12:07 1152 پرینت خبر
رضا جابری، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر:

متخلفان اقتصادی در بوشهر ۳۱۵ میلیارد تومان جریمه شدند

image

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: متخلفان اقتصادی و صنفی در این استان در حوزه‌های قاچاق و عرضه کالا، خدمات و تخلف‎‌های بهداشتی در مجموع ۳۱۵ میلیارد تومان جریمه شدند.

به گزارش روشنای راه، سیدرضا جابری افزود: بزرگ‎ترین پرونده مربوط به قاچاقچی کلان خودرو است که به دلیل واردات غیرمجاز و قاچاق ۱۳۵ دستگاه خودرو خارجی به پرداخت ۱۳۵ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

وی بیان کرد: در ۶ ماه نخست امسال سه هزار و ۷۵۰ پرونده تخلف اقتصادی به اداره کل تعزیرات استان بوشهر ارسال شد که یکهزار و ۲۸۰ فقره آن مربوط به قاچاق و مابقی تخلف صنفی بوده است.

جابری یادآور شد: ۹۶ درصد پرونده‌های تخلف صنفی و کالای قاچاق که به تعزیرات حکومتی ارسال شده منتهی به صدور رای و اجرا شده است.

وی ادامه داد: در حوزه تخلف‏‌های بهداشتی واحدهای صنفی نیز از یکهزار و ۸۰۰ پرونده تشکیل شده به ۹۳ درصد آن رسیدگی شده است.

جابری یادآور شد: تاثیرگذاری برخی از جریمه‌ها پایین است که باید با هدف بازدارندگی بیشتر نسبت به اعمال مجازات جایگزین استفاده کرد.

وی اظهار کرد: برای نمونه واحدهای صنفی پس از سه بار تکرار تخلف باید تعطیل و اقدام به نصب پارچه روی آن شود که برخی از واحدها از این سه فرصت سوئ استفاده می‌‎کنند.

جابری با اشاره به ابلاغ طرح تحولی از سوی سازمان تعزیرات حکومتی به استان بوشهر اظهار کرد: این طرح به منظور نظارت مستمر بر قیمت تولید از مبدا تولید تا مصرف کننده است.

 وی افزود: امکان انجام آنالیز قیمت از زنجیره تولید تا مصرف از دیگر مزیت‏‌های طرح تحولی تعزیرات است که در مدیریت و کاهش قیمت‎‌ها نقشی چشمگیر دارد.

جابری اضافه کرد: در مواردی مشاهده شده قیمت عرضه یک محصول ۵۰ درصد قیمت درج شده روی محصول است که با آنالیز قیمتی این فرایند بررسی و در صورت احراز مغایرت قیمت درج شده روی محصول اصلاح می‏‌شود.

وی تاکید کرد: بوشهری‌ها نسبت به گرانی بی تفاوت نباشند و از طریق سامانه‌‏های تلفنی ۱۲۴ و ۱۳۵ نسبت به اطلاع رسانی‌ها تخلف‌‎های صنف‎ی مختلف اقدام کنند.

جابری افزود: شهروندان بدانند که در صورت ارائه گزارش تخلف دستگاه‌‎های نظارتی نیز ابتکار عمل بیشتری برای برخورد با متخلفان دارند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز